Stan wyjątkowy w Kolumbii Brytyjskiej

Opublikowano: 18.11.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 813

Rząd Kolumbii Brytyjskiej ogłosił w środę w południe stan wyjątkowy w całej prowincji poinformował premier John Horgan na konferencji prasowej.

Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak rekordowe opady spowodowały poważne powodzie i kilka lawin błotnych, a setki ludzi zostało odciętych od podstawowych usług.

Według premiera deklaracja da rządowi większą elastyczność, aby pomóc w utrzymaniu ruchu towarów.

Tysiące ludzi zostało wysiedlonych ze swoich domów, a jedna kobieta zginęła we wtorek po lawinie błotnej, która przetoczyła się przez część autostrady 99 w BC. Śledczy otrzymali doniesienia o co najmniej dwóch innych osobach, które zaginęły.

„Spodziewamy się, że w nadchodzących dniach potwierdzimy jeszcze więcej ofiar śmiertelnych” – powiedział Horgan.

Stan wyjątkowy obowiązuje przez 14 dni z możliwością jego przedłużenia w razie potrzeby.

Ma on na celu pomóc rządowi w ponownym uruchomieniu kolei i dróg.

„Koncentrujemy się na oczyszczeniu, naprawie i ponownym otwarciu dróg aby uruchomić nasze łańcuchy dostaw” – powiedział w oświadczeniu Rob Fleming, prowincyjny minister transportu i infrastruktury.

W Dolinie Fraser obowiązują nakazy ewakuacji mieszkańców obszaru Sumas Prairie w Abbotsford oraz społeczności Yarrow and Majuba Hill w Chilliwack.
Wszystkie cztery drogi łączące Lower Mainland z resztą prowincji zostały zablokowane przez osuwiska i powodzie.

W środę rano minister ds. gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych Bill Blair powiedział, że rząd federalny zatwierdził rozmieszczenie personelu sił powietrznych, aby pomóc BC poradzić sobie ze skutkami powodzi.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.