Sprawa misia Baloo trafiła do sądu

Opublikowano: 23.07.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 605

Właściciele śląskiego cyrku Vegas, którym działacze „Vivy!” odebrali niedźwiedzia, żółwie i krokodyla – usłyszeli 12 zarzutów: m.in. znęcanie się nad zwierzętami, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach i niewłaściwe odżywianie.

Sprawa wreszcie trafi do sądu – prokuratura zdecydowała się postawić zarzuty właścicielom cyrku Vegas: Sebastianowi i Katerynie S. Dokładnie rok temu w lipcu działacze „Vivy!” odebrali cyrkowi dwuletniego niedźwiedzia Baloo, trzy żółwie oraz krokodyla nilowego. Udowodnili, że miś był przetrzymywany w koszmarnych warunkach, chorował, był karmiony popcornem, miał wyrwane pazury. Nie występował na arenie, ale podróżował w przyczepie razem z cyrkową trupą.

Prokurator z Jastrzębia Zdroju Jacek Rzeszowski nie ma wątpliwości: – U niedźwiedzia stwierdzono zaburzenia psychiki i zmiany chorobowe. Zarzuty dotyczą też znęcania się nad pozostałymi odebranymi z cyrku siłą zwierzętami: – Krokodyl nilowy nie miał wymaganych dokumentów. W papierach występował jako kajman okularowy. Przebywał w pudle o powierzchni metra kwadratowego. Nie mógł się w nim wyprostować. Nie miał dostępu do wody. Gdy był przenoszony na arenę, zawiązywano mu pysk – mówi prokurator.

Wszystkie zwierzęta trafiły do ogrodu zoologicznego w Poznaniu. Zaś właściciele cyrku szybko „odbili sobie” stratę: kupili 4 młode lwy.

“Właściciele cyrku nie przyznają się do winy, wskazując, że warunki przetrzymywania zwierząt były kontrolowane przez służby weterynaryjne. To po raz kolejny pokazuje fikcyjność kontroli powiatowych lekarzy weterynarii nad firmami, które zarabiają na zwierzętach” – mówi Anna Plaszczyk z krakowskiego oddziału „Vivy!”.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.