Cyrk bez zwierząt, ale z ich hologramami

Opublikowano: 05.06.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 526

Zlokalizowany w Niemczech cyrk Roncalli rozpoczął nowy etap w dziejach sztuki cyrkowej. Zastąpił występy żywych zwierząt holograficznymi projekcjami, które pełnią analogicznie rozrywkową funkcję, jak dotychczasowe występy zwierząt.

Decyzja jest w istocie przełomowa. Sztuka cyrkowa rozpoczeła swoją światową karierę właśnie za sprawą niewolniczej tresury zwierząt. Zanim do tego doszło – w formie zorganizowanych trup podróżnych, które wędrowały po całym świecie – elementy rozrywki cyrkowej były doskonalone na ulicach jeszcze średniowiecznych miast. Wszelako ten uliczny rodzaj rozrywki był domeną ludzi – zabawiaczy, klaunów, szyderców, mimów, sztukmistrzów i tym podobnych rzemieślników i artystów. Przełom w postaci zorganizowanych cyrków był tak naprawdę ściśle związany z eksploatacją zwierząt, których przetrzymywanie i tresura wymagały zaplecza.

Od lat na całym świecie nasila się kampania zakończenia procederu eksploatacji zwierząt w cyrkach oraz w ogrodach zoologicznych. To na pewno dobry krok w stronę ogólnoświatowego rozpoznania tematu szeroko pojętej eksploatacji zwierząt przez człowieka. To temat tragiczny, albowiem rozpoczyna się od kwestii codziennego mordu miliardów zwierząt rocznie na całym świecie – w celu ich zjedzenia, albo wykorzystania ich ciała np. dla wyrobu futer. Jak zauważył Dariusz Gzyra kwestia mordowania zwierząt na Ziemi to problem systemowy – wpisany w rdzeń konstrukcji naszej cywilizacji. To znaczy, że ustanie razem z rozpadem tej piramidalnej struktury świadomości i niewolnictwa, którą nam zaszczepiono w momencie narodzin cywilizacji. Ale takie działania, jak powyższe z pewnością drążą świadomość globalną, jak woda kamień. Wieki minął i kamień spłynął…

TUTAJ znajdziesz listę krajów, w których są już wprowadzone restrykcje, ograniczenia lub zakaz eksploatacji zwierząt w cyrkach.

Autorstwo: Andreas
Źródło: EfektSetnejMalpy.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.