Słowacja wprowadza nowe regulacje covidowe

Opublikowano: 15.06.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1559

Turystom, którzy wybierają się na Słowację, grozi 14-dniowa kwarantanna i 1,6 tys. euro kary. Słowackie regulacje będą obowiązywać niezależnie od systemu paszportów covidowych UE.

Zasady wjazdu i powrotu na terytorium Słowacji z zagranicy reguluje tzw. semafor turystyczny, który obowiązuje od 8 czerwca – wyjaśnia „Rzeczpospolita”. Szef Ministerstwa Zdrowia Słowacji wprowadził obowiązek zarejestrowania się na odpowiedniej stronie w internecie, gdzie należy podać szczegółowe informacje o osobach, wjeżdżających na terytorium południowego sąsiada Polski.

„Podać trzeba imię, nazwisko, numer telefonu komórkowego, adres poczty mail oraz zamieszkania w Polsce. Oprócz tego Słowacy chcą wiedzieć kto, kiedy i jaką szczepionką został zaszczepiony, czy ma aktualny wynik testu PCR lub status ozdrowieńca” – pisze „Rzeczpospolita”. Jak podkreśla periodyk, wszystko wskazuje na to, że słowackie regulacje będą obowiązywać niezależnie od systemu paszportów covidowych UE.

Na stronie polskiej ambasady w Bratysławie podano, że osoba, która nie złoży wniosku, automatycznie zostaje objęta 14-dniową kwarantanną. Jak zaznacza gazeta, obowiązuje ona także wszystkie osoby, które nie zostały zaszczepione, nie są ozdrowieńcami i nie mają aktualnego testu na obecność koronawirusa.

Kwarantanna będzie prowadzona w warunkach domowych lub hotelach kwarantannowych przez 14 dni. Można ją zakończyć wcześniej po okazaniu negatywnego testu na Covid-19, co wiąże się jednak z kolejnymi kosztami – pisze „Rzeczpospolita”. Jak zaznaczono w artykule, niezależnie od kwarantanny, turyście, który nie spełni nowych wymogów, może grozić mandat do 1659 euro.

Z powyższych obostrzeń zostaną zwolnione osoby wybierające się na Słowację, które spełniają jeden z następujących warunków: posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR wykonanego co najmniej 72 godziny przed podróżą; wjeżdżają z Austrii, Czech, Polski lub Węgier i posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu antygenowego na Covid-19 nie starszego niż 24 godziny, wykonanego w jednym z tych krajów lub w Słowacji; posiadają dokument potwierdzający, że w ciągu ostatnich 180 dni zachorowały na Covid-19; nie ukończyły 18 lat; posiadają dokument potwierdzający, że zostały zaszczepione.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Piron 15.06.2021 13:39

    Słowacja to kraj w którym większość społeczeństwa utrzymuje się z turystyki, takimi posunięciami “strzelają sobie w kolano” (ale może “ichciejszym” władcom właśnie o to chodzi?).

  2. woma123 16.06.2021 00:40

    HI

    Oszaleli, ale któż im zabroni pogrążać się w szaleństwie. Ja lubiłem do nich wpadać na małe zakupy, po piwo czy na narty. Ale skoro mnie nie chcą (a w szczególności moich pieniędzy) to przecie ich sprawa! Ja się tam z buciorami pchał nie będę. Niech żyją po swojemu, z tą komunistyczną prezydent na czele.

    DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.