Setki ludzi zmarły na raka po bombardowaniu DU

Opublikowano: 31.01.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2126

„Poinformowano o przypadkach nowotworów wśród włoskich, belgijskich, francuskich, holenderskich, hiszpańskich i portugalskich żołnierzy, którzy służyli w siłach pokojowych w Bośni i Kosowie… Niektóre z ofiar nosiły kamizelki kuloodporne wykonane z łusek z DU (pocisków ze zubożonym uranem – przypis WM), powiedział dr Zoran Stankovic w wywiadzie dla Reuters” – informuje “ABC News”.

Dr Zoran Stankovic w wywiadzie dla Reuters powiedział: „W ostatnich 5 latach 400 osób zmarło z powodu różnych rodzajów raka. Były częścią społeczności około 4000 Serbów z Hadzici (k. Sarajewa), które przeniosły się do Bratunac na północny-wschód od Sarajewa. Łatwo było to zauważyć w odizolowanej populacji, szczególnie ze zwiększoną zachorowalnością na nowotwory złośliwe i zgony”.

Wielu Serbów z Hadzici pracowało w fabryce naprawiającej czołgi i pojazdy pancerne, ciężko zbombardowanego przez NATO w 1994. Wtedy łuski DU znalezione na ziemi poddawano recyklingowi i wykorzystywano do produkcji kamizelek kuloodpornych. „Niektórzy z tych Serbów nosili te kamizelki i zmarli” – powiedział dr Stankovic.

Komentował raporty sporządzone przez zachodnich ekspertów, którzy zaprzeczali jakimkolwiek związkom między bronią radioaktywną i nowotworami po tym kiedy wznowiony strach zapanował w wielu europejskich krajach, których żołnierze służyli w Kosowie, gdzie NATO wystrzeliło tysiące pocisków zawierających DU.

„Skoro jest to tak nieszkodliwa substancja, jak mówią niektórzy, to chciałbym żeby zebrali wszelkie pozostałości po łuskach DU, zabrali je do ładnego domu gdzieś w Brukseli, złożyli je w piwnicy by bawiły się nimi ich dzieci” – powiedział dr Stankovic.

Dr Zoran Stankovic jest szefem Wydziału Medycyny Sądowej w Akademii Medyczno-Wojskowej w Belgradzie. Wykonał ponad 4000 autopsji.

Tłumaczenie: Ola Gordon
Źródło oryginalne: SweetLiberty.org
Źródła polskie: Wolna-Polska.pl, Chomikuj.pl/OlaGordon


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.