Samsung wprowadzi sztuczną inteligencję w AGD

Opublikowano: 12.09.2023 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2728

Wygląda na to, że Samsung stawia na ulepszenia sztucznej inteligencji w całej gamie urządzeń gospodarstwa domowego. Według raportu „DigiTimes” firma planuje „wyposażyć wszystkie swoje nowe produkty AGD w jednostki przetwarzania neuronowego (NPU)” w 2024 r. Ponadto plany te obejmują zarówno sprzęt premium, jak i masowy w kategoriach produktowych takich jak telewizory, zmywarki, piekarniki, lodówki i klimatyzatory. Być może AI pojawi się nawet w żelazkach i tosterach Samsunga.

Powodem inwestycji Samsunga w tak szerokie wykorzystanie jednostek NPU jest chęć firmy dodania sztucznej inteligencji do swoich urządzeń jako kluczowego wyróżnika marketingowego. Firma chce wprowadzić na rynek urządzenia o wyjątkowo niskim zużyciu energii i zawsze włączonej sztucznej inteligencji, aby zapewnić konsumentom dodatkowe funkcje i pomoc.

Sztuczna inteligencja wbudowana w urządzenie domowe zapewni obraz komputerowy, rozpoznawanie głosu i pełną funkcjonalność asystenta głosowego Bixby, co doda możliwość odpowiadania na pytania użytkowników i integrowania ze sobą wszystkich kompatybilnych urządzeń domowych.

Niektóre niedawno wprowadzone inteligentne urządzenia domowe firmy Samsung idą jeszcze dalej. Na przykład piekarniki mogą wykrywać, kiedy żywność jest przygotowywana i sugerować sposoby jej przygotowania, a lodówki mogą rozpoznawać przechowywaną w nich żywność.

Plany Samsunga na 2024 rok są ściśle powiązane z producentami NPU, takimi jak koreański DeepX, który planuje rozpocząć masową produkcję i wysyłkę swoich NPU nowej generacji w trzecim kwartale 2024 roku, aby zastąpić komponenty produkowane w Chinach.

Dodanie jednostek NPU do wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego firmy Samsung pomoże w upowszechnieniu ekosystemu SmartThings firmy. Przykłady procedur SmartThings firmy Samsung wyglądają bardzo atrakcyjnie. Przykładowo wdrożenie „Trybu Słonecznego”, w którym klimatyzator automatycznie włącza się w słoneczne i upalne dni, pobierając energię z paneli słonecznych, a zasłony i żaluzje blokują nadmiar ciepła przedostającego się do pomieszczenia.

Nie dla wszystkich wprowadzenie sztucznej inteligencji do urządzeń gospodarstwa domowego zostanie przyjęte z radością. Wielu konsumentów niepokoi kwestie bezpieczeństwa i prywatności urządzeń gospodarstwa domowego, które mogą „widzieć”, „słyszeć”, przekazywać zebrane informacje i podejmować niezależne decyzje.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. bboyprezes 12.09.2023 13:23

  pralka sama będzie chodzić po domu i zbierać rzeczy do prania. Mikser sam weźmie mąkę, jaja, drożdże i zmiksuje, a piekarnik ładnie zapakuje do siebie i upiecze chlebek.

 2. MasaKalambura 12.09.2023 14:09

  Najwyższy czas zapoznać się z “Tragedią pralniczą” Stanisława Lema

  https://solaris.lem.pl/ksiazki/beletrystyka/dzienniki-gwiazdowe/66-fragment-dzienniki-gwiazdowe-tragedia-pralnicza

  “Wtedy Nuddlegg, załamawszy się, rzucił na rynek Superbarda”. Tak oto Lem przewidział produkt Googla w pralce.

 3. replikant3d 12.09.2023 17:50

  MasaKalambura, nie ,,tragedia pralnicza,, tylko ,,afera pralnicza,, Oj zaczytywałem się kiedyś Lemem…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.