Odkurzacze szpiegują użytkowników w ich domach

Opublikowano: 04.01.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6089

Gazeta „MIT Technology Review” opublikowała niedawno raport dotyczący faktu, że odkurzacze iRobot Roomba firmy Amazon są w rzeczywistości tajnymi urządzeniami szpiegowskimi, które mapują domy użytkowników, a nawet robią prywatne zdjęcia ich rodzin bez ich wiedzy i pozwolenia.

Gdy te roboty odkurzające przeszukują domy ludzi w poszukiwaniu okruchów czy sierści zwierząt, potajemnie robią zdjęcia użytkownikom w toaletach. W niektórych przypadkach te zdjęcia, niepokojąco, w tajemniczy sposób pojawiły się na platformach społecznościowych, takich jak „Facebook” i „Discord”.

Eileen Guo, autorka artykułu informuje, że zbadała pochodzenie 15 klatek z filmów, które zostały uchwycone w domach przez roboty odkurzające i udostępnione w mediach społecznościowych. Odkryła, że niektóre z nich przedstawiają ludzi „w bardzo prywatnych pozycjach, z wyraźnie widocznymi twarzami”.

„Zdjęcia nie zostały zrobione przez osobę, ale przez wersje robota odkurzającego serii Roomba J7 firmy iRobot” – pisze Guo. „Zostały następnie wysłane do Scale AI, startupu, który zleca pracownikom na całym świecie etykietowanie danych audio, zdjęć i wideo używanych do szkolenia sztucznej inteligencji”. „Były to rodzaje scen, które urządzenia połączone z Internetem regularnie przechwytują i wysyłają z powrotem do chmury – choć zwykle z bardziej rygorystyczną kontrolą przechowywania i dostępu. Jednak na początku tego roku »MIT Technology Review« uzyskał 15 zrzutów ekranu z tych prywatnych zdjęć, które zostały opublikowane w zamkniętych grupach w mediach społecznościowych”.

15 obrazów, które uzyskała i przeanalizowała Guo, to tylko kropla w morzu ponad dwóch milionów obrazów, które zostały przechwycone przez iRobot Roomba i zapisane przez Scale AI. A te miliony obrazów to tylko ułamek z wielu dodatkowych milionów, które są przechwytywane przez inne podobne domowe urządzenia szpiegowskie.

Od głośników Alexa, dzwonków do drzwi Ring, a teraz iRobota Roomba, Amazon naprawdę rozszerza swoje portfolio technologiczne w oczywistym celu uchwycenia każdego najdrobniejszego szczegółu prywatnego życia ludzi. Innymi słowy, Amazon stał się najbardziej przerażającym i najbardziej inwazyjnym szpiegiem na świecie. „Nie tylko robot odkurzający obserwuje cię w toalecie – może też patrzeć człowiek” – napisała na „Twitterze” Carissa Véliz, autorka i profesor na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Na podstawie: InfoWars.com, NaturalNews.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. replikant3d 04.01.2023 16:38

  A czego się spodziewali? Amazon, podobnie jak fesbuk i inne firmy technologiczne, społeczne i handlowe nie miałyby tyle ,,swobody,, w działalności biznesowej , gdyby nie współpracowały ze służbami specjalnymi! To praktyka na całym świecie! Od Chin po USA i EU. Smarfony też szpiegują i co? I nic się na to nie poradzi. Chyba że zamieszka się w jaskini na jakimś odludziu bez żadnej technologii….niewykonalne!

 2. wloczykij 04.01.2023 18:21

  George Orwell – rok 1984. Radzę przeczytać następny rozdział.

 3. Katarzyna TG 05.01.2023 00:46

  Kupujesz na Amazonie = szkolisz AI w zakresie totalitarnej kontroli i nadzoru a także dodatkowo zwiększasz wysokie (>50%) prawdopodobieństwo że pozbawi cię ona pracy w najbliższych latach.

  To samo Android, Google, Apple.

 4. kufel10 05.01.2023 05:30

  @ Katarzyna TG warto rozszerzyć Twą wypowiedź, może wreszcie coś dotrze do pustych “korpo-szczurków-kredyciarzy”

  Kupujesz w bierdonkach i lildach ? NIE kupujesz polskich produktów u Polaka? Do SPOŁEM wstyd pojechać lizingowaną ałdiczką pożyczoną na miniratki od pana w garniturze z haczykowatym nosem? U rolnika nie ma czasu kupować, bo jest taki zap*er*ol na fejsie i insta, że ledwie mocz utrzymujecie ?? To ja cię zacytuję: “dodatkowo zwiększasz wysokie (>50%) prawdopodobieństwo że pozbawi cię ona pracy w najbliższych latach.”

 5. kowal81 21.01.2023 17:30

  Nikt nikogo nie szpieguje, ktoś wyciągnął materiał testowy i clickbaity mnożą się jak grzyby po deszczu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.