Samochód elektryczny wywołały pożar statku

Opublikowano: 04.08.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2230

Na Morzu Północnym płonie okręt „Fremantle Highway” transportujący samochody. Według doniesień prasowych znajduje się na nim 3783 pojazdy, wśród których 498 ma napęd elektryczny.

W corocznym sprawozdaniu o bezpieczeństwie transportu morskiego firmy Allianz czytamy: „Jednym z głównych zagrożeń związanych z akumulatorami litowo-jonowymi jest »niekontrolowany wzrost temperatury«, czyli samonagrzewający się pożar, który może spowodować eksplozję. Głównymi przyczynami pożarów akumulatorów litowo-jonowych są niespełniające norm produkcyjnych lub uszkodzone ogniwa, lub urządzenia baterii, przeładowanie i zwarcie. Pożary w pojazdach elektrycznych wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe są trudne do ugaszenia i mogą się spontanicznie ponownie zapalić”.

Podobnie jak w czasie plandemii nie wszyscy zaszczepieni odczuwali skutki tego eksperymentu, również w przypadku aut elektrycznych nie wszystkie wybuchają. Statystyki podają, że na 100 000 aut elektrycznych zaledwie 25 z nich zapala się, podczas gdy dla aut spalinowych ta liczba wynosi 1530. To świadczyłoby na korzyść elektryków, gdyby nie poważne trudności z gaszeniem wybuchających akumulatorów litowych. W pojazdach z silnikiem spalinowym wystarczy powszechnie stosowana gaśnica proszkowa, by ugasić płomienie.

Żeby zrozumieć, dlaczego akumulatory litowe wybuchają, zobaczcie film z eksperymentem pokazującym, co się stanie, gdy folię z baterii litowej potraktujemy wodą. Tak wygląda wybuchająca bateria.

Autorstwo: Marek Wójcik
Źródła: World-Scam.com, WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.