7 krótkich wiadomości z kraju – 02.12.2022

Opublikowano: 02.12.2022 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3068

Siedem krótkich wiadomości z kraju.

1. W Lublinie pojawiła się nowa inicjatywa polegająca na zamykaniu w „klatkach” telefonów klientów, w celu zachęcenia ludzi do rozmowy. Projekt pod nazwą „Inspiruje nas rozmowa” realizuje wspólnie Miasto Lublin i kilkanaście restauracji.

2. Sejm przyjął ustawę zwaną „Bezkarność+”, która zdejmuje z urzędników odpowiedzialność za przestępstwo przekazania Poczcie Polskiej danych osobowych wyborców bez podstawy prawnej. Za bezkarnością głosowali wszyscy obecni na sali posłowie PiS-u (220) oraz Kukiza’15 (2) i PS (1). Przeciwko były wszystkie pozostałe kluby poselskie. Trzy głosy posłów Kukiza’15 i PS przeważyły. Ustawa trafi do dalszych prac w Senacie, gdzie najprawdopodobniej zostanie odrzucona, a następnie odrzucenie odrzucenia zostanie przegłosowane głosami koalicji rządzącej. „Bezkarność+” tworzy niebezpieczny precedens prawny i może powrócić w kolejnych odsłonach, poszerzając legalizację przestępstw popełnianych przez urzędników i polityków.

3. Wczoraj, po 22.00 w Sejmie, kiedy normalni ludzie kładą się spać, a polityczne wampiry obradują nad niepopularnymi decyzjami, politycy zachowywali się nie jak mężowie stanu, lecz rozwydrzone dzieci. Najpierw, z powodu absencji w głosowaniu części polityków PiS, w tym premiera Morawieckiego, Sejm odrzucił projekt ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Później, z powodu wyjęcia kart przez posłów opozycji, zabrakło kworum ws. głosowania nad uchwałą potępiającą Rosję. A potem… posłanka KO Klaudia Jachira zaczęła nagrywać komórką ławy sejmowe zajmowane przez PiS, w tym Jarosława Kaczyńskiego. Marek Suski wyrwał jej telefon i przekazał go sekretarzowi obrad. Artur Dziambor z Konfederacji nazwał takie zachowania „gimbazą”.

4. Rząd zdecydował o przyznaniu emerytom 14. emerytury. Gołym okiem widać, że jest to łapówka dla elektoratu PiS-u, głównie osób w wieku 60+, ponieważ otrzymają je tuż przed planowanymi w 2023 roku wyborami parlamentarnymi. Łapówka wyniesie co najmniej 1588,44 zł brutto i otrzymają ją osoby z emeryturą do 2900 zł brutto. Pozostali emeryci mogą liczyć na dodatek zmniejszony na zasadzie „złotówka za złotówkę”. Zapowiedziano, że 14.emerytura pozostanie na stałe. Niektórzy posłowie przebąkują już o 15. emeryturze.

5. W środę został opublikowany projekt rządowego rozporządzenia, który przywraca na paliwo podatek VAT 23% i zwala winę na Komisję Europejską „W Sejmie trwa debata o cenach gazu na kolejny rok. Rząd obok ulgi dla niewielkiej liczby odbiorców podniesie od stycznia ceny wszystkim. Mechanizm jest prosty: wzrost VAT z obecnego 0% aż do 23%, mimo że UE wymaga jedynie 5%. Rząd wprowadza w błąd, że Bruksela tego wymaga!” – napisał w czwartek Krzysztof Bosak z Konfederacji.

6. Bogusław Hutek, lider Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność”, odniósł się w Radiu Maryja do apelu ze strony polityków Solidarnej Polski na rzecz inwestowania w krajowe górnictwo. „Pewnie apele są potrzebne, tylko dla mnie to jest trochę dziwne, że w większości to są członkowie rządu z Solidarnej Polski, to są ministrowie w różnych ministerstwach. Oni apelują sami do siebie? Ja już się pogubiłem w tym wszystkim” – stwierdził i dodał, że „pachnie to tym, że zbliżają się wybory”, a rząd „woła do rządu, żeby usiadł do rozmów”.

7. Antropolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego zbadali kamienne narzędzia odkryte 50 lat temu w jaskini Tunel-Wielki i doszli do wniosku, że mogą mieć od 450 000 do 550 000 lat i należą do Homo heidelbergensis (wymarłego gatunku człowieka, który według ewolucjonistów był ostatnim wspólnym przodkiem neandertalczyków i Homo sapiens).

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: RadioMaryja.pl, MediaNarodowe.com, NCzas.com, Tarnogorski.info, „The First News”
Źródło: WolneMedia.net

19

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. hashi 02.12.2022 15:50

  Zamknąć sejm, zaspawać drzwi i podpalić. Tylko tyle jest warty ten skrajnie antypolski skompromitowany rząd. Ich majątek oraz najbliższych rodzin skonfiskować.

 2. MasaKalambura 03.12.2022 03:00

  O nie! Tak łatwo nie będzie, na Sprawiedliwym Sądzie wywołamy prawdziwego każdego prezia, króla i guru, i będzie liczone liczone i liczone.

  Zanim zaś Sąd przyjdzie, jesteśmy zobowiązani zredukować kodeksy prawne państwa do rozmiaru gwarantującego pełne zrozumienie przeciętnego obywatela.-lki.-llo. To, co wdrożono począwszy od agenturą-a-nie-przeciętnego-obywatela popychaną techniką, przez ostatnie 30 i wcześniej lat, a kończywszy na PiS, oraz Prawie i Sprawiedliwości rozumianych uniwersalnie. Tego cywilizacją nazwać nie można. Ani kulturą nie. To co nadchodzi ze wschodu nadzieją napełniać nie chce. To, co napłynąć może i morze z Oceanem Zachodnim radością nie napawa. Południe i północ też jakoś oddzielone nielogicznie.

  Jesteśmy jedną Ziemią i jedną Planetą. Sprawiedliwe Państwo to takie, które ma Uniwersalne jedno Prawo dla Wszystkich Ludzi.

  Nie wyobrażam sobie tworzenia jej przez Polityków obecnego pokolenia.

  Jej, mam na myśli Cywilnej Księgi Prawa choć bliskiej złożonością i kompleksowością Torze oraz Koranowi. Kilkaset stron. Plus opowieści wyjaśniające. Coś wyżej niż kodeksy, ale mniej niż konstytucja.

  W Torze oraz Koranie, jak wyjaśnia Ewangelia, Konstytucja zawiera się w 10 przykazaniach wraz z wstępem na nie i w 2 na tak Przykazaniach Miłości.

  I nie tylko: O! Synowie i Córki Izraela. Teraz To O! Synowie i córki Adama i Ewy czczący Boga Jedynego dla wszystkich istnień.

 3. Dandi1981 03.12.2022 10:24

  Co do politykow to polacy nie pojmuja ze sa kolonia a zarzadzaja nia polacy z ramienia innych panstw.
  Co do narzedzi z przed pol miliona lat to pierwszy pies biegal po ziemi 40 milionow lat temu wiec spokojnie mozna powiedziec ze czlowiek tez. Wiec nie powinny dziwic takie znaleziska.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.