Rząd szuka eksperta do wymyślania nowych podatków

Opublikowano: 19.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1690

Choć premier Mateusz Morawiecki oraz jego współpracownicy od krajowej ekonomii, to grupa ludzi wyjątkowo kreatywnych w kontekście wymyślania nowych podatków, to jednak ich także dopadła w końcu niemoc twórcza. Dlatego Ministerstwo Finansów prowadzi nabór na stanowisko eksperta, którego rolą będzie m.in. wymyślanie nowych danin i opracowywanie przepisów, które wdrożą je w życie.

Nabór rozpocznie się od 22 lutego. Wybrany w konkursie ekspert, zostanie zatrudniony w Wydziale Podatków Majątkowych i Analiz Prawnych (Departament Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier). Otrzyma m.in. umowę o pracę, trzynastki, nagrody jubileuszowe oraz pakiet socjalny. Dodatkowym bonusem będzie zapewne frajda z wymyślania kolejnych absurdów, których nie powstydziłby się nawet „Latający Cyrk Monty Pythona”.

Do obowiązków tego człowieka będzie należało m.in. „przygotowywania koncepcji rozwiązań prawnych w zakresie nowo projektowanych danin” oraz „opracowywania projektów przepisów prawnych obejmujących nowe daniny i udział w procesie legislacyjnym”.

Cóż więc jeszcze ten ekspert może wymyślić? Jeśli w ramach Wielkiego Resetu uda się zaczipować Polaków, a z czasem kontrolować ich wszystkie reakcje fizjologiczne i umysłowe, można oprócz tak banalnych rozwiązań jak podatek od wszelkich transakcji finansowych, wprowadzić podatki od hejtu, złego myślenia o władzy, przełykania śliny, mrugania powiekami, od mówienia i pisania „ok” czy od “puszczania bąków”, wpływających na globalne ocieplenie. A jeśli tego będzie mało, proponuję wprowadzić podatek od wszelkich podatków. Może wystarczy.

Autorstwo: Marcin Kozera
Na podstawie: NCzas.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 19.02.2021 10:04

    To nie tak – oni już mają wszystko przygotowane, podsunięte przez kapitał – który zresztą na te stołki ich obsadził. Oni szukają kogoś kto się podpisze pod ich chorymi pomysłami!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.