Rykoszetem w pracodawców

Opublikowano: 12.09.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 382

Stosowanie umów cywilnoprawnych na dużą skalę zaczyna obracać się przeciw pracodawcom. Bycie zatrudnionym na niepewnej umowie sprawia, że co trzeci pracownik szuka nowej pracy na stabilniejszych warunkach.

Według badań agencji Ranstadt pracownicy deklarują, że najważniejszą przyczyną zmiany pracy jest znalezienie lepszych warunków zatrudnienia (44 proc.) i osobiste pragnienie zmiany (26 proc.). Aż 72 proc. badanych osób jest przekonanych o tym, że w ciągu półrocza może znaleźć nową, podobną do obecnej pracę, a 77 proc. widzi szansę znalezienia jakiegokolwiek zatrudnienia.

Jak informuje portal solidarnosc.org.pl, pracodawcom coraz bardziej doskwiera rotacja pracowników. Jeszcze kilka miesięcy temu 50 proc. pracodawców deklarowało, że poradzi sobie z tym problemem. Jednak z sondażu „Plany Pracodawców” wynika, że dziś tego zdania jest zaledwie 37 proc. z nich. Niestety, coraz większe trudności pracodawców ze znalezieniem odpowiedniej kadry nie skutkują znaczącym wzrostem deklaracji o przyznawaniu podwyżek. Z Barometru Rynku Pracy przeprowadzanego przez Work Service wynika, że tylko 9,4 proc. pracodawców planuje wzrost płac. Tymczasem co drugi pracownik oczekuje podwyżki.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 12.09.2016 13:48

    Wszystko sprowadza się do Zusu

  2. Rozbi 12.09.2016 16:45

    I to jest drogi “Nowy Obywatelu” tak zwana “niewidzialna” ręka rynku – w tym wypadku rynku pracy. Ta sama siła którą często wyśmiewacie i z której drwicie. Jak widać nie potrzeba żadnych odgórnych regulacji ani likwidacji śmieciówek poprzez ustawy – wszystko się samoreguluje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.