Rosyjska pomoc dla Gazy

Opublikowano: 16.01.2024 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1600

Przywódca czeczeński – Ramzan Kadyrow, zakomunikował o pomocy przewidzianej dla uciekinierów palestyńskich z objętej bombardowaniami Izraela Gazy. W zamieszkałej przez większość muzułmańską części dokonano zbiórki, której celem jest sfinansowanie projektu budowy osiedla.

Podczas uroczystości rozpoczęcia prac budowlanych Ramzan Kadyrow poinformował, że zostanie wybudowanych pięć bloków po 35 mieszkań, które staną się nowym miejscem życia dla 200 Palestyńczyków zmuszonych do ucieczki przed wojną. Projekt o nakładzie 120 milionów rubli przewiduje dodatkowe wsparcie samorządu regionalnego w postaci 100 tysięcy rubli dla każdej rodziny.

Spośród przyjętych dotąd uciekinierów dotkniętych wojną 30 znalazło zatrudnienie na rynku pracy, głównie w służbie zdrowia. Ogółem od 7 października 2023 r. Rosja przyjęła 1158 Palestyńczyków poszkodowanych skutkami wojny toczonej przez Izrael z Hamasem.

Dane szacunkowe ONZ przyjmują liczbę przesiedleńców z Gazy na 1,9 miliona.

„Studniówka” w Gazie okiem reporterów dla ludzi o stalowych nerwach TUTAJ.

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. LichoNiespi 16.01.2024 12:40

  Dlaczego inne panstwa muzulmanskie nie sa/som az tak bardzo aktywne w pomocy dla ich braci i siustr/siostr z Gazy.

 2. Katarzyna TG 16.01.2024 13:09

  A dlaczego USA nie przyjęły statku z uchodźcami z Niemiec wiadomej nacji krótko przed WW2? Oto jest pytanie ..

 3. Canneher 16.01.2024 18:09

  ONZ szacuje liczbę przesiedleńców z Gazy na 1.9 miliona osób??!! Toż to przecież prawie już wszyscy musieliby stamtąd wyjechać….
  A Izrael prawie nikogo nie wypuszcza.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.