Rosjanie sprzedają ukraińskich jeńców Czeczenom

Opublikowano: 08.03.2024 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2229

W wojnie na Ukrainie kwitnie ponoć handel niewolnikami. Rosjanie mają sprzedawać ukraińskich jeńców. Ludzki towar mają skupować głównie Czeczeni. O sprawie informuje amerykański Instytut Studiów nad Wojną i „The Times”.

Choć to szokujące, to wojnom wciąż towarzyszy handel ludzkim towarem – zupełnie jak setki i tysiące lat temu.

Do handlu niewolnikami ma dochodzić również na wojnie ukraińsko-rosyjskiej. Rosjanie mają sprzedawać ukraińskich jeńców.

Szczególnie chętni na zakup Ukraińców mają być Czeczeni, którzy wymieniają ich dalej.

„Czeczeńskie grupy paramilitarne kupują ukraińskich jeńców wojennych od innych rosyjskich jednostek wojskowych na czarnym rynku handlu jeńcami wojennymi. Następnie czeczeńskie jednostki rzekomo używają ukraińskich jeńców wojennych w wymianie za czeczeńskich jeńców wojennych trzymanych przez siły ukraińskie” – informuje ISW.

Co ciekawe, jak zaznacza „The Times:, Konwencja Genewska nie zakazuje handlu jeńcami, a przynajmniej nie wprost.

Jednak taki proceder może klauzulę mówiącą, że „żadne specjalne porozumienie nie może negatywnie wpłynąć na sytuację jeńców wojennych”.

Dlaczego Czeczeni kupują jeńców, zamiast samemu ich wyłapywać? Według przekazu medialnego robią to, bo nie biorą już udziału w walkach na froncie.

AUtorstwo: SG
Na podstawie: ISW, „The Times”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Katana 08.03.2024 14:35

  “klauzulę mówiącą, że „żadne specjalne porozumienie nie może negatywnie wpłynąć na sytuację jeńców wojennych”.”

  Celem jest ich wymiana i w konsekwencji uwolnienie.

  “Choć to szokujące, to wojnom wciąż towarzyszy handel ludzkim towarem – zupełnie jak setki i tysiące lat temu.”

  Niezupełnie…
  A “ludzki towar” utrzymuje status jeńca. O łamaniu tego statusu lepiej niech autor napisze. Tortury i egzekucje bez sądu.

 2. Stanlley 08.03.2024 18:17

  Nooo amerykanie mają w tym duże doświadczenie… najpierw nie brali jeńców – skutkiem było 3 miliony ofiar w Wietnamie. Był też epizod w Jugosławii gdzie za wojskami rozjemczymi byli najemnicy wyłapujący zdrową ludność cywilną, w szczególności dzieci, często serbskie dostarczane przez bojówki albańskie – cięli ich na organy…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.