Rosyjscy astrofizycy odkryli nową galaktykę KKC 3

Opublikowano: 23.12.2014 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 601

Rosyjscy astrofizycy znaleźli przy pomocy teleskopu Hubble’a nową galaktykę, która otrzymała nazwę KKC 3. rezultaty swojej pracy naukowcy opublikowali w Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

KKC 3, znaleziona przez zespół badaczy pod kierownictwem profesora Igora Karaczencewa ze Specjalnego Obserwatorium Astrofizycznego RAN jest karłowatą galaktyką sferyczną, a jej masa równa jest jednej dziesięciotysięcznej masy naszej Drogi Mlecznej.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.