Rośnie liczba ofiar śmiertelnych tajemniczego wirusa

Opublikowano: 20.01.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1498

Już trzecia osoba zmarła w mieście Wuhan w chińskiej prowincji Hubei z powodu nowego typu koronowirusa, łączna liczba zarażonych to 198 osób – poinformowano w komunikacie komitetu ds. zdrowia.

Specjaliści zarejestrowali 59 nowych przypadków zarażenia 18 stycznia i 77 nowych przypadków 19 stycznia. Wśród pacjentów, u których w ciągu ostatnich dwóch dni odkryto nowy typ koronowirusa, jest 66 mężczyzn i 70 kobiet, najmłodszy pacjent ma 25 lat, a najstarszy 89. Objawy pojawiły się przed 18 stycznia, początkowo u chorych obserwowano podwyższoną temperaturę, kaszel i duszności.

„Według stanu na godz. 22:00 (15:00 czasu polskiego) 19 stycznia w mieście Wuhan odnotowano 198 przypadków zarażenia nowym typem koronowirusa, 25 osób zostało już wypisanych ze szpitala, 35 pacjentów pozostaje w stanie ciężkim, dziewięciu w bardzo ciężkim, trzech pacjentów zmarło. Stan pozostałych jest oceniany jako stabilny” – podkreślono w komunikacie.

Z 817 osób, które miały bliski kontakt z chorymi, 727 nie jest już pod obserwacją medyczną, natomiast stan 90 z nich cały czas jest kontrolowany przez specjalistów – jak na razie nie mają symptomów choroby.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku chińskie władze poinformowały o wybuchu zachorowań na zapalenie płuc nieznanego pochodzenia w mieście Wuhan. Eksperci ustalili wcześniej, że patogenem był nowy rodzaj koronawirusa.

Większość pacjentów miało kontakt z rynkiem owoców morza. Stosunkowo mała grupa osób zaprzecza, aby chodziła na ten rynek. W niektórych przypadkach pacjenci mieli styczność z chorymi.

Szefowa oddziału nagłych chorób WHO Maria Van Kerkhove powiedziała wcześniej, że nowy typ koronawirusa zarejestrowany w Wuhan może być przenoszony drogą kropelkową.

Koronawirusy to ponad 30 wirusów należących do podrodziny Coronaviridae. Po raz pierwszy zostały odkryte w 1965 roku. Atakują ludzi, zwierzęta domowe, ptaki, świnie i bydło. Koronawirusy mogą wywoływać uszkodzenie układu oddechowego, przewodu pokarmowego i układu nerwowego.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Czyżby nowy etap wojny miedzy USA a Chinami?

Radek
Użytkownik
Radek

Raczej trzeba sprzedać Chinom lekarstwa. Jakiż to biznes… taka populacja!

LichoNiespi
Użytkownik
LichoNiespi

Wszystkie drogi prowadzom do…Nowego Jorku ..

Maria
Użytkownik

JAK ZWYKLE, wirus rozprzestrzenia się medialnie.

Nie wiem skąd rozprzestrzeniają się wirusowe informacje produkowane w sieci przez Sputnik, z upodobaniem pompujące globalnowioskową przestrzeń medialną STRACHEM PRZED EPIDEMIĄ.
Interesujące jest to, kto pierwszy w sieci puścił bąka koronawirusowego. Po którym w sieci rozchodzi się pi erdzenie symultaniczne w tym temacie.

Ta notatka ze Sputnika powinna mieć NA WSTĘPIE . TAKI KOMENTARZ :

https://demotywatory.pl/4864844/Plaza-w-Chinach-Jesli-zgubisz-tam-dziecko-to-latwiej-bedzie (jeśli zgubisz dziecko na plaży w Chinach, nie szukaj, łatwiej zrobić nowe)

Co to jest za informacja z d. nie wiadomo czyjej wzięta. Kto czyta chińskie informacje „komitetu ds. zdrowia”? -”Już trzecia osoba zmarła w mieście Wuhan w chińskiej prowincji Hubei z powodu nowego typu koronowirusa, łączna liczba zarażonych to 198 osób – poinformowano w komunikacie komitetu ds. zdrowia.”
Zachorowało na 11min obywateli (1/3 -1/4) Polski ok. 200 osób, ZMARŁA TRZECIA OSOBA. A „Eksperci ustalili wcześniej, że patogenem był nowy rodzaj koronawirusa.” WICIE, ROZUMICIE – „eksperci USTALILI wcześniej (zanim „wybuchła”?) Ale najwcześniej to wiedział kto ?
SZEFOWA ODDZIAŁU NAGŁYCH CHORÓB WHO MARIA VAN KERKHOVE powiedziała wcześniej, że nowy typ koronawirusa zarejestrowany w Wuhan może być przenoszony drogą kropelkową. Ja NIE MOGĘ – trzecia osoba zmarła w Chinach, a szefowa WHO JUZ WIE !!! Że to koronawirus był !
Kto wie, może już naszykowana jest szczepionka na tego „koronawirusa”. A kto WIERZY, że tak wygląda wirus jak to na obrazku Medonet jest, temu współczuję.

Po prostu LOL = LOL to skrót od angielskiego Laughing Out Loud. Oznacza to dosłownie “śmieję się na cały głos”

Wuhan – miasto w środkowych Chinach, stolica prowincji Hubei. Wikipedia
Liczba ludności: 11,08 miliona (2018)
Po wpisaniu do wyszukiwarki frazy „koronawirusy” otwiera się strona z gejzerami medialnymi- Gazeta Pomorska, Gazeta Wrocławska, „Wiadomości”,”Onet”. W niusach „epidemicznych” nigdy nie daje się wyprzedzić tvn24 oraz, oczywiście – gejzery „medyczne”.

Kto jeszcze nie wie, że niemal cały „rynek” medialny jest w obcych rękach i kłapie dziobami symultanicznie niczym żaby w stawie, niech sobie sprawdzi.
https://www.mypolacy.de/polska,0/s/artykuly/ktore-media-w-polsce-sa-niemieckie

Aż dziw bierze, że jeszcze w chórze brakuje Gazety Wyborczej.

TVN24 | Świat
21 stycznia 2020, 6:13
Autor:
ads/adso/kwoj
Źródło:
PAP, BBC
podało, że cytat: „Chińskie władze potwierdziły 217 przypadków zachorowania na koronawirusa, z czego 198 w mieście Wuhan. Pięć nowych przypadków odnotowano w Pekinie, a kolejnych 14 w prowincji Guangdong. Dwa przypadki zakażenia stwierdzono też w Tajlandii i po jednym w Korei Południowej oraz Japonii.”
W TVN 24 stwierdzono 5 przypadków w 20 mln Pekinie TEGO wirusa.

Nie zdążyłam wstawić komentarza 4 godziny temu. (zrobiłam chwilowy odwyk od komputera)
Nadeszła pora wiadomości, które wysłuchuję półgębkiem niechcący ( domownik z upodobaniem śledzi prawo i lewomyślne wiadomości) I co się okazało – podwoiła się ilość ofiar „nowej odmiany koronawirusa”. WHO już wie, że rozprzestrzenił się on z 11milionowego Wuhan.(…)

”Czwartą ofiarą śmiertelną jest 89-letni mężczyzna, u którego objawy koronawirusa stwierdzono 13 stycznia. Pięć dni później trafił on do szpitala. Lekarze podali, że zmarły cierpiał też na inne dolegliwości, takie jak nadciśnienie, cukrzyca i choroba wieńcowa.”

89 letni Chińczyk, cierpiący na różne schorzenia uparł się, aby umrzeć z powodu koronawirusa. Poważnie !
Jak powiada mój młody znajomy – słuchaj radia i telewizji, będziesz chodzić w sandałach w zimie.

W tvp1 o g. 18.30 już tych ofiar-zarażonych, jest 2 x więcej.

LOL, LOL, LOL….

Nie wiadomo jakie kombinacje odchodzą. Niby, że wirus się „przenosi” kropelkowo. Jakie stworzenie zostanie okrzyknięte (konsensusem naukowym, rzecz jasna) NOSICIELEM ? Może świnia, może kura. A w Azji – małże.

Koronawirusy
REDAKCJA MEDONET
Koronawirusy to RNA-wirusy, które odpowiedzialne są za około 10-20 % przeziębień oraz za epidemie schorzeń dróg oddechowych, które występują co ok. cztery lata. Koronawirusy atakują głównie ssaki i ptaki. Ich genom zbudowany jest z RNA. Ich nazwa pochodzi od otoczki przypominającej koronę, która widoczna jest wokół wirionów w mikroskopie elektronowym.

Maria
Użytkownik

Patrzajcie ludzie, wirus już uśmiercił 6 osób w Chinach i dotarł do USA
Sputnik ma jakieś niezwykłe łącza z Chinami i USA.
W Seattle jest już bezsenność. Bo ktoś z Chin tam dotarł z koronawirusem w gaciach.
A w Chinach POTWORNA EPIDEMIA. Sześć osób zmarło.

Przypominam, że 4 ofiarą był chory 89 letni Chińczyk. Wprawdzie miał cukrzycę, nadciśnienie i choroby sercowo-naczyniowe, ale uśmiercił go KORONAWIRUS.
Cytat ze Sputnika:
“21:43 21.01.2020Krótki link 0 0 0
Subskrybuj nas na
W Stanach Zjednoczonych zarejestrowano pierwszy przypadek zachorowania wskutek kontaktu z nowym typem koronawirusa, który w Chinach uśmiercił już 6 osób.

Jak poinformowała NBC, powołując się na ministerstwo zdrowia, chorobę zdiagnozowano u jednej osoby w Seatlle. Sky News podaje, że chodzi o osobę, która przyjechała do
Stanów Zjednoczonych z Chin.

Zgodnie z najnowszymi danymi w Chinach zarejestrowano 291 przypadków zarażenia nowym typem koronawirusa. Sześć osób zmarło.”

Wikipedia: “Chiny to najludniejsze państwo świata o populacji przekraczającej 1,4 mld osób” Zmarło wskutek epidemii 6 osób.

LOL LOL LOL !

Maria
Użytkownik

(Komentarz usunięty – zdublowanie komentarza)

Maria
Użytkownik

Jednak Gazeta Wyborcza nie daje się wyprzedzać donosicielom medialnym, ze Sputnikiem razem.
Informację o straszliwej epidemii podała o 6 rano Margit Kossobudzka
20 stycznia 2020 | 06:08.

Cytat:
“Nowy wirus z Chin zainfekował znacznie więcej osób, niż podają chińskie władze – alarmują Brytyjczycy
Oficjalnie w Chinach odnotowano na razie nieco ponad 60 przypadków zarażenia nowym wirusem, ale eksperci z Wielkiej Brytanii szacują tę liczbę na aż 1700. Trzech chorych zmarło, kilku jest w stanie krytycznym. Pojawiły się też przypadki zarażenia poza granicami Chin.
Epidemia nowej choroby układu oddechowego wybuchła pod koniec grudnia w 10-milionowym mieście Wuhan w środkowych Chinach. Choroba przypomina zapalenie płuc, jej objawami są gorączka, problemy z oddychaniem i zmiany w płucach. Szybko ustalono, że stoi za nią nowy typ koronawirusa, który prawdopodobnie przeniósł się na ludzi ze zwierząt. Dotychczas dwie osoby zmarły, kilka jest w stanie krytycznym.

Nowy wirus z Chin budzi niepokój”

Proszę, eksperci z GB (BBC ?)już szacują lepiej niż Chińczycy. Ale tylko 3 ofiary śmiertelne namierzyła pani Margit. Może źle usłyszała/przeczytała (o 6 rano była niewyspana). 4 ofiara był przecież 89 letni Chińczyk. Wprawdzie miał cukrzycę, nadciśnienie i choroby sercowo-naczyniowe, ale uśmiercił go KORONAWIRUS.

“Chiny to najludniejsze państwo świata o populacji przekraczającej 1,4 mld osób”
Zmarło wskutek epidemii 6 osób wg. Sputnika.

Chińczycy to niesamowici są. 1,4 mld ludzi a namierzono, że 6 zabił akurat koronawirus.

“Przeziębienie | Grypa – Medycyna Praktyczna dla pacjentów
Odnosząc te dane do populacji Polski, teoretycznie można oczekiwać około 9 milionów wizyt lekarskich z powodu przeziębienia.”

Kto wstawi sobie testy na obecność jakiegokolwiek wirusa (np test Eliza), to zobaczy jaką ma czułość i wiarygodność.
Czy rutynowo w Chinach bada się “przeziębionych” na obecność koronawirusów ?
Miliony próbek ?

LOL LOL LOL

iMm1488
Użytkownik
iMm1488

@Maria ten koronawirus to i tak nic w porownaniu do niegdys nie groznej choroby wieku dzieciecego, a teraz smierciomosnego wirusa ODRY, ktory nie bawem bedzie znowu usmiercal polakow, ktorzy zaraza sie od ukraincow. A wszystko przez stopnop, ktory buntuje ludzi i sie nie szczepia, wiec zakupione szczepionki zaczna tracic waznosc i sie okaze ze kilka mld pojdzie w bloto…

Radek
Użytkownik
Radek

A ile to procentowo wychodzi w Chinach? Nawet 1000 osób to mało. Więcej umiera na grypę i to nie ptasią.

Maria
Użytkownik

Śledzę rozmnażanie wirusa.

Dziś rano w radiu pr I podano, że w związku z epidemią w Wuhan stosuje się ograniczenie poruszania (!)

Jak z śmieci w sieci wynika, najlepiej to idzie Gazecie Wyb.
(Soros ma też udziały w produkcji epidemii STRACHU z powodu koronawirusa? )
Z Wyborczej (wiadomości w ramach bezpłatnego limitu):
“Koronawirus z Chin jest w USA. Stwierdzono pierwszy przypadek
Michał Wilgocki
22 stycznia 2020 | 09:50

https://wyborcza.pl/7,75399,25621540,koronawirus-z-chin-jest-w-usa-stwierdzono-pierwszy-przypadek.html

Jak wynika z informacji GW, osobą która przybyła z Chin zajęła się agencja rządowa:”Agencja rządowa zajmująca się kontrolowaniem chorób oznajmiła, że wirusa do Seattle przywiózł 30-letni turysta, który wrócił z Wuhan w Chinach.”

To właśnie w tej miejscowości zaczął się rozprzestrzeniać koronawirus. Oficjalnie w Chinach odnotowano na razie nieco ponad 60 przypadków zarażenia nowym wirusem, ale eksperci z Wielkiej Brytanii szacują tę liczbę aż na 1700. Trzech chorych zmarło, kilku jest w stanie krytycznym.

Według BBC zarażony mężczyzna przyleciał do USA 15 stycznia. Z objawami poszedł do szpitala w Waszyngtonie. Lekarze po 5 dniach ustalili, że faktycznie za jego dolegliwości odpowiada wirus z Wuhan.
(Ciekawe skąd mieli próbki porównawcze- z Wuhan ?)

Panie @ pudson, WICIE, ROZUMICIE, że BBC już wszystko wi. Ja też zaraz sprawdziłam i też wim. Kto przeczyta informacje o BBC może też pojmie, w jaki sposób “robi się” epidemię w Chinach. Ale poza Chinami.
Chodzi o WIARĘ. Jeśli uda się wywołać WIARĘ W ŚW. KORONAWIRUSA, to może być wielki Gescheft. Kto ma nieco wyobraźni, niech się zastanowi, jak to straszliwa epidemia, gdzie od początku “epidemii” (od grudnia) zmarły w Chinach 3 osoby (czwartą jest 89 letni Chińczyk, który wprawdzie miał cukrzycę, nadciśnienie i choroby sercowo-naczyniowe, ale uśmiercił go KORONAWIRUS)
Co tam WHO razem z BBC szykuje Chińczykom, nie wiadomo. Można snuć domysły czytając wieści z kupa lni wiedzy.
https://kopalniawiedzy.pl/wirusowe-zapalenie-pluc-Chiny-Wuhan-koronawirus-Xu-Jianguo,31306

1/”Wstępne rozpoznanie wspomoże władze innych krajów w wykrywaniu choroby i reagowaniu na nią. “W minionym tygodniu na międzynarodowych lotniskach zidentyfikowano ludzi z objawami zapalenia płuc, którzy mieli odwiedzać Wuhan”.
Czytaj: już są szykowane niezawodne “metody” wykrywania i zalecenia do “reagowania”

2/ “Opierając się na dostępnych obecnie danych, WHO opowiada się przeciw wprowadzeniu ograniczeń dot. podróżowania czy handlu z Chinami.”
Czytaj: wprowadzi się takie ograniczenia dla Chin

3/ “Światowa Organizacja Zdrowia i partnerzy zaoferowali Chinom techniczne wsparcie.”
czytaj: Chińczycy, WHO i “partnerzy” wam tak pomogą, że HEJ !

A kto tak pięknie informuje o “epidemii” ? Serwis informacyjny.
https://pl.wikipedia.org/wiki/BBC_World_Service
BBC World Service – część BBC, brytyjskiego publicznego nadawcy radiowotelewizyjnego, zajmująca się produkcją wszystkich programów radiowych oraz niektórych telewizyjnych dla zagranicy. Jest jedyną częścią BBC finansowaną bezpośrednio ze środków brytyjskiego budżetu państwa, a konkretnie resortu spraw zagranicznych. W 2011 roku ogłoszono, iż World Service będzie także współfinansowany przez Departament Stanu USA, choć wkład amerykański będzie znacznie mniejszy od brytyjskiego.

A na zakończenie polecam obejrzenie dialogu świetnych aktorów- Michnikowski-Dziewoński.
https://www.youtube.com/watch?v=JGVOtZjtY-s

Kiedyś zaśmiewałam się do łez. Bo kiedyś robiono Geschefty na tartaku, drewnie, hodowli psów.Nie mordowano ludzi za pomocą medycyny. A teraz na naiwnych ludziach WIERZĄCYCH W ISTNIENIE CHOROBOTWÓRCZYCH WIRUSÓW, BAKTERII. W “leczenie” truciznami onkologicznymi, konieczność szczepień i przeszczepów..
Tymczasem drobnoustroje borą udział w obiegu materii. W organizmie człowieka jest 2,5-3 kg biogenomu drobnoustrojów (bakterie, grzyby), które umożliwiają nam życie. One niszczą nadmiar tkanek – “zjadają” guzy. Dlatego dr Simoncini twierdził, że rak jest powodowany przez grzyby.
A białkowe molekuły obwiniane o powodowanie chorób – wirusy, biorą udział w regeneracji tkanek.

Ujęcie problemów od strony biologii. Zanim medyczna pytia zrobi ci voodoo słowami ma pan/pani raka
https://www.youtube.com/watch?v=9RiW4Amq9wU

Maria
Użytkownik

Wiadomość specjalnie dla @ pudsona. Niech nie wychodzi z domu. Nie je owoców morza. Bo: “Jednak naukowcy potwierdzili, że wirus może przenosić się także miedzy ludźmi. To oznacza, że może DOSTRZEC właściwie do każdego zakątka świata.”
ROZEJRZYJ SIĘ @pudsonie, bo możesz DOSTRZEC KORONAWIRUSA nawet u siebie w domu. Wszyscy mogą. Chodzi o to, żeby dostrzegać, że wirus może dotrzeć do wszy
stkich. A wtedy czeka izolacja w szpitalu. A tam marnie karmią i można jeszcze dostać “zakażenia szpitalnego”.
https://www.se.pl/warszawa/smiertelny-koronawirus-z-chin-atakuje-czy-jest-juz-w-warszawie-aa-jxQo-nxiL-XM3D.html

“Śmiertelnie groźny koronawirus z Chin atakuje! Czy jest już w Warszawie?
2020-01-22 10:39
PIK
Samolot Okęcie
Autor: pl.wikipedia.org
Samolot Okęcie
Doniesienia o śmiertelnie groźnym koronawirusie, który pojawił się i zabija w Chinach, postawiły na nogi służby epidemiologiczne na całym świecie, także w Polsce. Najbardziej prawdopodobną drogą, którą może on trafić do naszego kraju jest samolot. Czy Okęcie jest gotowe na takie zagrożenie?

Koronawirus, który wywołał epidemię zapalenia płuc w Wuhan w chińskiej prowincji Hubei oznaczono symbolem 2019-nCoV. Niestety, zaczął się on rozprzestrzeniać: przypadki zachorowania stwierdzono już w Tajlandii, Korei Płd., Japonii, Australii, a ostatnio także na Filipinach i w USA. Jest więc prawdopodobne, że wkrótce może pojawić się także w Europie. Oznacza to, że Polska również jest w strefie zagrożenia.

Alarm ALFA w Warszawie. Jak się zachować?

Najbardziej prawdopodobną drogą, którą koronawirus z Chin może on przedostać się do Polski jest samolot. A to oznacza, ze pierwszą linią obrony jest lotnisko na Okęciu, gdzie lądują samoloty przylatujące z Kraju Środka. Czy jest ono przygotowane na potencjalne zagrożenie?

Lotnisko im. Fryderyka Chopina jest lotniskiem międzynarodowym. W związku z tym przez cały czas, niezależnie od okoliczności jesteśmy przygotowani do reakcji na ewentualne zagrożenie epidemiologiczne – powiedział w rozmowie z nami Piotr Rudzki, rzecznik lotniska. Jednocześnie zastrzegł, że nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego Polski z Wuhan.

Na razie ze strony Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (GSSE) nie mamy żadnych dodatkowych wytycznych dotyczących koronawirusa 2019-nCoV. Jeśli pasażer przylatujący z Azji zgłosi dolegliwości zdrowotne, w pierwszej kolejności musimy określić ich charakter. I wykluczyć inne choroby zakaźne, np. dengę czy malarię. Oczywiście istnieje możliwość wydzielenia strefy zamkniętej na lotnisku, gdyby zaszła taka potrzeba – tłumaczy Rudzki.

Jak twierdzą badacze, “chory zero” zaraził się wirusem 2019-nCoV prawdopodobnie poprzez zjedzenie owoców morza. Jednak naukowcy potwierdzili, że wirus może przenosić się także miedzy ludźmi. To oznacza, że może
dostrzec
właściwie do każdego zakątka świata. Jak na razie koronawirus z Chin doprowadził do zachorowania 440 osób, z czego dziewięć zmarło. Brytyjscy naukowcy szacują jednak, że zarażonych może być już ok. 1500 osób.”

A NIEPRAWDA, BO W tv JUŻ MÓWILI, ŻE 900 OSÓB ZMARŁO.

LOL LOL LOL

Maria
Użytkownik

“pudson
śmieszny SARS miał 10% śmiertelność przy 8000 zakażonych.
Pomyśl co by się stało gdyby zmutował do 40% a zarażonych było kilka milionów ?
Tak mała ilość zakażeń to efekt natychmiastowej reakcji służb, ogromnych wydatków i neurotyzmu w mediach.
Oczywiście, że klikbajtowe tytuły napędzają paranoję i szansę na spory zarobek dla koncernów, chodzi o to, że któraś przyszła pandemia może wymknąć się spod kontroli i pół globu zniknie.
——–
Wiadomość specjalnie dla @ Maria
haloperidol”

WSPÓŁCZUJĘ CI @PUDSONIE, ŻE MUSISZ BRAĆ HALOPERIDOL.
Ale tak bywa z osobami, które WIERZĄ w św.Koronawirusa -Sarsa.
Bo ten wirus zdążył medialnie zmutować w Sarsa, o czym być może przeczytałeś w Ekspresie Bydgoskim. Jak wiesz(?) wydawcą EB jest niepolski koncern. A koncerny najlepiej wiedzą kiedy, gdzie wybuchnąć powinna epidemia oraz, że już na nią jest szczepionka. Więc może nie bierz za dużo haloperidolu, bo już widać “natychmiastową reakcję służb” i ogromne wydatki.
Kolejne dejavu z wybuchem epidemii. Ciekawe, czy najukochańszy żont wykupi szczepionki, aby się epidemia nie wymkła “spod kontroli”. Bo minister Kopacz na kupno szczepionki p/ grypie nie dała nabrać.

https://expressbydgoski.pl/wirus-sars-zabil-juz-4-osoby-w-chinach-szybko-sie-przenosi-do-innych-panstw/ar/c1-14728616

“- Naukowcy zidentyfikowali jego przyczynę – okazał się nią nowy wirus z grupy wirusów, które są odpowiedzialne za pospolitą grypę oraz szereg chorób zwierzęcych – czytamy na portalu laboratoria.net Innowacje Nauka Technologia. – Szczepionkę, wynalazł dr Gary Nabel wraz ze swoim zespołem. Jest ona złożona z małego, zmodyfikowanego fragmentu DNA wirusa SARS połączonego z białkiem na zewnętrznej przestrzeni wirusa. Białko to pomaga wirusowi w zainfekowaniu komórek. DNA użyte w szczepionce jest zbyt małym fragmentem, aby umożliwić produkcję wirusa, ale wystarczającym do stymulacji odpowiedzi immunologicznej.

– Naukowcy przetestowali dwie wersje szczepionki zawierające różne ilości materiału genetycznego wirusa i porównali wyniki z niezaszczepionymi myszami – informuje portal laboratoria.net – Zwierzęta, którym została podana szczepionka, uruchomiły system odpornościowy przeciw wirusowi w krótkim czasie po jej podaniu. Miały one około milion razy rzadszą cząstkę wirusa w płucach niż te. które zaszczepione nie zostały.”

WICIE, ROZUMICIE @ pudson. W grudniu “wybuchła” epidemia, 4 osoby zmarły a już szczepionka jest prawie gotowa. O czym donosi expressbydgoski.

Można wybuchnąć płaczem albo śmiechem.

Lepiej śmiechem, choć to smutne czytać nawiedzonych religią bigfarmaceutyczną i wiarą w śmiercionośne wirusy.

LOL LOL LOL