Rolnicy odcinają się od Strajku Kobiet

Opublikowano: 29.10.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2582

Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski zaapelował o to, aby nie wiązać protestów rolników przeciwko tzw. „piątce dla zwierząt” z manifestacjami w ramach Strajku Kobiet.

W Warszawie w środę rozpoczął się kolejny protest rolników, zorganizowany przez działaczy Agro Unii. Rolnicy protestują przeciw nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt i sprzeciwiają się „polityce rządu, prowadzonej bez rozmów ze stroną społeczną”. To już kolejny protest rolników przeciwko przyjętej niedawno nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Forsowana przez PiS tzw. piątka dla zwierząt w ich ocenie mocno pogorszy i tak już nienajlepszą sytuację polskich rolników. Uchwalona przez Sejm ustawa zakazuje między innymi hodowli zwierząt futerkowych i ogranicza możliwość uboju rytualnego. Po protestach rolników do ustawy wprowadzono zmiany, rezygnując z zakazu uboju rytualnego drobiu, ale nie zadowoliło to rolników.

Protest rolników zbiegł się w czasie z ogólnopolskim protestem przeciwko kontrowersyjnemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej.

W opublikowanym w środę oświadczeniu Sławomir Izdebski, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, zaapelował o to, aby nie wiązać protestów rolników z demonstracjami w ramach Strajku Kobiet.

„W związku z nieuprawnionymi próbami wiązania protestów rolniczych z obecnymi protestami proaborcyjnymi środowisk lewicowo-liberalnych, jako Przewodniczący Rolniczego OPZZ chcę jednoznacznie odciąć się od formy i treści wspomnianych protestów, które są pełne agresji wobec katolików i wiary katolickiej oraz dopuszczają do profanacji kościołów, zabytków i innych symboli polskiego dziedzictwa” – czytamy w oświadczeniu.

„Nasze protesty mają wyłączny związek z procedowaną w ostatnich tygodniach „piątką dla zwierząt”, która w naszym odbiorze jest wyjątkowo szkodliwa dla polskiego rolnictwa i przyszłości gospodarstw rodzinnych w Polsce” – dodał.

„Polska wieś stanie murem w obronie wartości chrześcijańskich, przeciwko lewicowemu szaleństwu” – zaznaczył.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 29.10.2020 17:39

    Wszyscy się odcinają od wszystkich! Niedługo nie będzie Polski i wtedy nie będzie już komu od kogo się odcinać!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.