Robert Lewandowski otwiera restaurację w Warszawie

Opublikowano: 07.08.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2401

Najsłynniejszy i najbogatszy polski piłkarz szuka pracowników do NINE’s Restaurant & Sports Bar – knajpy, którą zamierza otworzyć w Warszawie. Podstawowe stawki godzinowe, jakie proponuje, najdelikatniej mówiąc nie powalają.

Lokal powstanie w budynku po dawnych Browarach Warszawskich, między Grzybowską, Chłodną i Krochmalną. Miejsce ma być sport barem w stylu amerykańskim, z tamtejszą kuchnią wzbogaconą o akcenty śródziemnomorskie. Nawiązania do piłki nożnej pojawiają się też w ogłoszeniu o pracę, jakie opublikowali właściciele w internecie. – Jeżeli posiadasz dar angażowania się w realizację celu określonego przez założenia strategiczne, posiadasz talent zorganizowania „gry” swojego zespołu, a jednocześnie wiesz jak ważna jest atmosfera w drużynie – CZEKAMY NA CIEBIE! Wiemy jak ważne jest motywowanie całego zespołu i poszczególnych graczy z osobna – czytamy.

Dalej padają informacje o wynagrodzeniu. I te już są mniej motywujące.

Portal Money.pl, który opisał sprawę jako pierwszy, wskazuje, że w wielu knajpach prowadzonych przez mniej słynne nazwiska pomoc kuchenne zarobi tyle, co kucharz w sport barze Lewandowskiego. Kucharze w NINE’S mają zarabiać 22 zł za godzinę, barmani – 18 zł, pomoce kuchenne i kelnerzy po 15 zł. Personel na sali może liczyć, co skrupulatnie odnotowano, na napiwki. Jednak osoby związane z branżą w internecie stawki raczej wyśmiewają. Wskazują, że po pandemii i kilkumiesięcznym zamknięciu restauracji propozycje dla kucharzy w restauracjach w Warszawie zaczynają się od 25 zł za godzinę, stawki kelnerów – od ok. 22 zł.

Przyczyna wzrostu płac jest banalnie prosta. Pracownicy „patogastronomii” zdążyli przez minione kilka miesięcy znaleźć inną pracę. Ani im w głowie wracać do branży, gdzie pracowali najczęściej na śmieciówkach za mniejsze pieniądze.

Współwłaściciel knajpy Jacek Trybuchowski próbował w rozmowie z Money.pl przekonywać, że tak naprawdę kucharze i kelnerzy zarobią więcej. Przynajmniej ci z doświadczeniem pracy w gastronomii. Stawki wyjściowe z ogłoszenia, mówił Trybuchowski, są takie, gdyż firma zamierza sięgnąć po pracowników bez doświadczenia i szkolić ich na bieżąco. – Sprawa płac to sprawa indywidualna i tak też do tego podchodzimy – twierdzi współwłaściciel knajpy. Dodaje też, że personel będzie mógł liczyć na premie.

Premie i wyższe zarobki obiecuje jednak również wiele innych miejsc w Warszawie, które obecnie poszukują w internecie pracowników do gastronomii, do tego obiecując wyższą podstawę. Czyżby Robert Lewandowski zamierzał zaoszczędzić, spodziewając się, że jego nazwisko samo przyciągnie chętnych do pracy? Na razie w internecie poszła fama, że słynny piłkarz uruchamia „patogastronomię”.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 07.08.2021 16:50

  Wielu bogatych ludzi może nie mieć zielonego pojęcia ile kosztuje życie, rachunki za mieszkanie, ceny żywności, paliwa itd. Z drugiej strony wątpię, że te szmatławe stawki były w ogóle ustalane przez samego właściciela restauracji.

 2. nazizm to ideologia lewicowa 07.08.2021 17:08

  od dluzszego czasu zastanawiam sie, dlaczego robicie przedruki z tego lewackiego portaliku. placa wam, czy po prostu zapychacie strone?
  az szkoda tych lewackich bzdur komentowac. jak lewandowski ma kupe siana, to ma placic potrojna stawke? rynek szybko zweryfikuje jego propozycje wynagrodzen.
  i prosze, przestancie publikowac te wynurzenia madrych inaczej ze strajk.pl, bo to uraga naszej, czytelnikow inteligencji.

 3. Admin WM 08.08.2021 07:52

  Publikuje to co mam w danej chwili najciekawszego. Możesz zmniejszyć przekopiowania ze „Strajku” pisząc dla WM codziennie nowości z kraju i ze świata. Jeśli będę redukował źródła bo komuś się nie podobają, zostałaby pusta strona. Każde źródło WM komuś się nie podoba, bo na WM są ludzie o różnych światopoglądach – lewicowych, prawicowych i innych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.