Rekordowe obawy przed imigrantami we Włoszech

Opublikowano: 15.09.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 458

We Włoszech poziom obaw przed imigrantami osiągnął najwyższy poziom od 10 lat. W badaniach aż 46% osób stwierdziło, że uważają imigrantów za zagrożenie dla swojego osobistego bezpieczeństwa i porządku publicznego. W lutym uważało tak 40% osób, ale 5 lat temu zagrożenie czuło tylko 26% osób.

W najbliższych wyborach parlamentarnych w 2018 problem imigrantów będzie jednym z głównych zagadnień kampanii wyborczej. Na anty-imigranckich poglądach zyskuje Liga Północna, która zwiększyła poparcie do 15% z 6% w 2014, stając się trzecią siłą polityczną we Włoszech.

Obecnie parlament włoski zawiesił rozpatrywanie projektu ustawy o automatycznym nadawania obywatelstwa dzieciom imigrantów. Projekt przewidywał, że urodzone we Włoszech dzieci imigrantów po ukończeniu 18 lat będą automatycznie otrzymywać włoskie obywatelstwo. Aktualnie mogą otrzymać obywatelstwo ale muszą indywidualnie wystąpić o nie w momencie dojścia do pełnoletniości.

Zawieszenie rozpatrywania ustawy wiąże się ze sprawą gwałtu na Polce w Rimini, którego dokonali m.in. urodzeni we Włoszech dwaj nastolatkowie marokańskiego pochodzenia i z marokańskim obywatelstwem. Gdyby nowa ustawa została uchwalona, staliby włoskimi obywatelami w momencie ukończenia 18 lat, zgodnie z dotychczasowymi przepisami – nawet jeśli wystąpią o obywatelstwo to najprawdopodobniej dostaną odmowę.

Na podstawie: Usnews.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.