Referendum ws. niepodległości Kurdystanu

Opublikowano: 08.06.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 339

Władze irackiego Kurdystanu planują na 25 września referendum w sprawie pełnej niepodległości. Iracki Kurdystan ma od wielu lat własny rząd i parlament w ramach szerokiej autonomii w Iraku. Marzeniem Kurdów jest jednak stworzenie własnego państwa.

Kurdowie mają również własną strefę w Syrii oraz ograniczoną autonomię w Turcji. Zarówno Irak jak i Turcja sprzeciwiają się niepodległemu państwu kurdyjskiemu.

Siły kurdyjskie stanowią kluczowy element koalicji, która walczy z Państwem Islamskim w Syrii oraz w Iraku i są sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Zarówno w Iraku jak i w Syrii tereny kurdyjskie są rządzone w sposób świecki a islam ma tam znacznie mniejsze znaczenie niż w pozostałych częściach tych krajów.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.