Raper Eminem przesłuchiwany przez amerykańską bezpiekę

Opublikowano: 27.10.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 382

Pierwsza poprawka amerykańskiej konstytucji (o wolności słowa) ma swoje ograniczenia. Wczoraj portal „BuzzFed News” ujawnił, że w styczniu zeszłego roku Secret Service (SS), zajmujący m.in. bezpieczeństwem prezydenta, przesłuchiwał Eminema w związku z jego „groźnym” albumem „Revival”, wydanym trzy tygodnie wcześniej…

Tajne służby dopadły artystę nagrodzonego Oscarem, gdyż mocno się zaniepokoiły jednym z utworów na tym albumie – „Framed”. Chodzi nie tyle o krwawą historię, którą opowiada, co o pewne fragmenty mocno nieprzychylne (delikatnie mówiąc) prezydentowi Trumpowi i jego córce Ivance, której inteligencja została równie mocno podważona. Pytanie, co robi ciało Ivanki („blond-idiotki”) w bagażniku bohatera lirycznego tekstu szczególnie zainteresowało SS.

Według „BuzzFed News”, na Eminema doniósł jeden z dziennikarzy TMZ – bardzo chciał wiedzieć, czy Eminem stał się obiektem śledztwa, z powodu swych „gróźb”. SS nie odpowiedziało mu, lecz uznało, że słowa Frame są „niewłaściwe” i rzeczywiście stanowią „groźbę” dla prezydenta i jego rodziny. Eminem latem ubiegłego roku wydał kolejny album – „Kamikaze”, na którym znalazł się przebój „The Ringer”. Eminem wspomina w nim o swoim doświadczeniu ze służbami.

„Kamikaze” okazał się wielkim sukcesem komercyjnym, został „złotą płytą” w kilka tygodni. Co do SS, po długich naradach postanowiono odpuścić ściganie rapera, choć przydano mu etykietkę „recydywisty”. Ma w Stanach zbyt wielu fanów.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

głupota jest popularna