Prowincje nie będą dzielić się z Ottawą danymi pacjentów

Opublikowano: 25.02.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1435

Premierzy kanadyjskich prowincji i terytoriów wystosowali list do Justina Trudeau, w którym wyjaśnili, że ich systemy opieki medycznej nie będą przekazywać Ottawie żadnych danych, aby otrzymać finansowanie.

W liście zdecydowanie napisano, że dane dotyczące indywidualnych pacjentów nie wyjdą poza prowincje. Premierzy zaznaczyli, że wymiana informacji będzie prowadzona, ale celem jest zwiększenie możliwości poszczególnych systemów opieki zdrowotnej i wskazanie potrzeb.

Kopię listu zamieścił w swoich mediach społecznościowych Tim Goyetche, naturopata i były konsultant WHO. Napisał, że poprosił o niego biuro premiera Nowego Brunszwiku, Blaine Higgsa. Odpowiedź z listem dostał 15 lutego.

Premierzy prowincji wcześniej naciskali na rząd federalny, by dotrzymał słowa i zwiększył fundusze na finansowanie opieki medycznej. Ottawa w ostatnich latach obniżyła swój udział w kosztach poszczególnych jurysdykcji z 35 do 22 proc.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.