Prezes KHW szantażuje szefa Sierpnia ’80 w spółce

Opublikowano: 26.09.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Komisja Krajowa WZZ “Sierpień 80” złoży do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego, Romana Łoja. Powód: wykorzystywanie swojej funkcji do stosowania gróźb bezpośrednich oraz szantażu wobec przewodniczącego związku w KHW, Szczepana Kasińskiego.

“Prezes Łój zagroził Kasińskiemu, że jeśli ten nie zaprzestanie wspierania protestów górników z “Kazimierza-Juliusza”, to zostanie dyscyplinarnie zwolniony z pracy na podstawie art. 52 Kodeksu Pracy” – informuje Bogusław Ziętek, szef władz krajowych “Sierpnia ’80”. “W tym samym czasie, gdy pani premier i pan wojewoda próbują wypracować korzystne rozwiązania, prezes Holdingu uprawia sabotaż tych działań. Podejmuje niezgodne z prawem działania, zmierzające do złamania woli protestujących. Gratulujemy pani premier takich współpracowników…” – dodaje.

W piątek związkowcy mają złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezesa KHW.

Rzecznik związku, Patryk Kosela komentuje to tak: “Mimo usilnych starań nie udało się złamać strajkujących pod ziemią sosnowieckiej kopalni górników, strasząc ich utratą pracy. Zatem teraz postanowiono zastraszyć związkowców. To nie są demokratyczne metody! Co będzie dalej? Nasyłanie wojska i policji na górników?! Przypominam, że już dawno w Polsce wywalczono wolne, niezależne i samorządne związki zawodowe.”

160 górników kontynuuje protest pod ziemią. Ich żony natomiast w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach oczekują na spotkanie z wojewodą śląskim, Piotrem Litwą. Wojewoda uczestniczył dziś w Warszawie w spotkaniu z premier Ewą Kopacz.

Autor: wch
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o