Górnicy jednak nie będą dziś protestować

Opublikowano: 17.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1520

Związkowcy odwołali akcję protestacyjną pracowników ochrony kopalń Polskiej Grupy Górniczej. Jak się okazuje strony zawarły porozumienie. Zapowiedziany na poniedziałek strajk był efektem sporu płacowego trwającego od kilku miesięcy między zarządem, a Grupą KOK świadczącą usługi ochroniarskie.

Dzisiaj miał się odbyć strajk górników, jednakże związkowcy doszli do porozumienia z przedstawicielami zarządu Polskiej Grupy Górniczej. Związkowcy domagali się wzrostu wynagrodzeń o 20 proc. oraz podniesienia stawek najniżej uposażonych pracowników do poziomu płacy minimalnej.

Szef „Solidarności” Grupy KOK, Ireneusz Lier przekazał, że porozumienie zawiera zapis, który zapewni górnikom podwyżkę wynagrodzenia między 300, a 400 złotych miesięcznie. „W przypadku pracowników z grupami 140 otrzymali oni 20 zł za dniówkę. Pracownicy, którzy mają 144 otrzymali 16 złotych. Z kolei ci, którzy mają 148 również otrzymali wzrost o 16 złotych. To powoduje wzrost płac na poziomie 300-400 złotych. Część z tych pieniędzy pochłaniał podatek w celu uzupełnienia płacy minimalnej” – powiedział Ireneusz Lier, szef Solidarności Grupy KOK.

Przewodniczący związku dodaje, że każdy pracownik spółki dostanie premię inflacyjną za listopad i grudzień. Dodatek wyniesie 500 zł brutto za każdy miesiąc.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.