„Solidarność” odwołała manifestację i spotkała się z Morawieckim

Opublikowano: 18.11.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1004

NSZZ „Solidarność” zaplanowała na wczoraj „Marsz Godności”, mający zwrócić uwagę na problem wysokich cen prądu i niskich wynagrodzeń. Ostatecznie zdecydowała się na jego odwołanie w związku ze sprawą wybuchu rakiety pod Hrubieszowem. Przedstawiciele największego polskiego związku zawodowego postanowili zamiast tego spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim.

Kilka tygodni temu „Solidarność” zapowiedziała organizację „Marszu Godności”, podczas którego zamierzała przedstawić szereg swoich postulatów. Wśród nich głównie rozwiązania problemu wysokich cen energii elektrycznej, podniesienia niskich wynagrodzeń w sektorze budżetowym oraz wprowadzenia emerytur stażowych. Dodatkowo górnicy mieli protestować przeciwko obecnej polityce rządu Zjednoczonej Prawicy wobec polskich kopalń.

Liderzy związku dzień przed demonstracją postanowili ją jednak odwołać. Uczynili to z powodu wybuchu ukraińskiej rakiety przeciwlotniczej we wsi Przewodowo pod Hrubieszowem w województwie lubelskim. Według „Solidarności” w związku z tym wydarzeniem „są rzeczy ważniejsze” i z tego powodu pracownicy nie powinni wyrażać swojego niezadowolenia na ulicach Warszawy.

Zamiast manifestacji odbyło się więc spotkanie związkowców z szefem rządu. Morawiecki po rozmowach stwierdził, że były owocne, a jego gabinet stara się „pogodzić interesy wszystkich stron dla wspólnych korzyści i harmonijnego rozwoju Polski”. Ponadto premier i delegacja „Solidarności” porozumieli się w sprawie utworzenia zespołu roboczego, który zajmie się postulatami związku.

Na podstawie: PolskieRadio24.pl, Tysol.pl, WNP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.