Premier Kanady nazwał protest rodziców „nienawistnym”

Opublikowano: 28.09.2023 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1621

Ogólnokanadyjska organizacja muzułmańska zwróciła się do premiera Justina Trudeau i innych osób o przeproszenie za uwagi poczynione w związku z Marszem dla Dzieci z 20 września, twierdząc, że wykorzystali swoją pozycję, aby „niesprawiedliwie demonizować rodziny” i „zrazić niezliczoną liczbę uczniów”.

25 września Stowarzyszenie Muzułmanów Kanady wydało oświadczenie na platformie „X”, w którym stwierdziło, że „zdecydowanie potępia uwagi niektórych polityków, w tym naszego premiera na temat niedawnych protestów, a także oświadczenia zarządów szkół, związków zawodowych i doniesienia niektórych środki masowego przekazu”. Grupa, która twierdzi, że jest największą oddolną organizacją muzułmańską w Kanadzie, mającą oddziały w 13 miastach, uważa, że określenie protestów jako „nienawistnych” stanowi „niebezpieczny precedens”.

Tysiące ludzi protestowało przeciwko nauczaniu ideologii gender w szkołach oraz przeciwko nieuznawaniu prawa rodziców do prymatu w wychowywaniu swoich dzieci.

20 września Trudeau zamieścił post w mediach społecznościowych: „Pozwólcie, że wyjaśnię jedną rzecz: w tym kraju nie ma miejsca na transfobię, homofobię i bifobię”. „Zdecydowanie potępiamy tę nienawiść i jej przejawy i jednoczymy się we wspieraniu Kanadyjczyków 2SLGBTQI+ w całym kraju – jesteście ważni i jesteście doceniani” dodał.

Związki zaplanowały także kontrprotesty wobec marszu rodziców, a do sieci wyciekła wideokonferencja organizowanych przez ich przywódców, podczas której twierdzono, że rodzice i inne osoby sprzeciwiające się programom nauczania dotyczącym orientacji seksualnej i ideologii płci są pełni nienawiści.

Liberalny poseł Andy Fillmore nazwał także protestujących „skrajnie prawicowymi głupcami”, którzy „maszerują dziś ulicami pod pretekstem stania w obronie kanadyjskich dzieci”. „To właśnie robią bigoci – maskują swoją nienawiść pod przykrywką fałszywych powodów, ponieważ wiedzą, że nie zaakceptujemy tego jako tego, czym naprawdę jest: nienawiścią” – napisał na „X”.

Stowarzyszenie Muzułmanów Kanady (MAC) stwierdziło w swoim oświadczeniu, że tysiące muzułmanów i innych grup wyznaniowych protestowało, aby ich wysłuchano, a nie po to by „siać podziały”. „Rodzice powinni mieć absolutne prawo do orędowania za dobrem swoich dzieci” – czytamy w dokumencie. Grupa twierdzi, że komentarze premiera i innych osób mogą doprowadzić do tego, że muzułmańscy uczniowie będą zastraszani w szkole lub „zmuszani do działań sprzecznych z ich wiarą”.

MAC zwraca się do polityków i władz szkół o wycofanie swoich „głęboko jątrzących i powodujących podziały komentarzy” oraz przeproszenie rodziców i protestujących.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Krisnow 29.09.2023 10:36

    ten kolorowy faszysta rządzący Kanadą robi wszystko żeby upodlić Kanadyjczyków którzy myślą inaczej jak on !!!! ;/;/;/;/;/;/;/;/;/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.