Pracownik na ostatnim miejscu

Opublikowano: 17.11.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Polscy przedsiębiorcy nie dbają o pracowników – tak wynika z badania „Polscy przedsiębiorcy: obraz społeczny a obraz medialny”.

Badanie przeprowadziła agencja Kantar Public. W raporcie podsumowującym pisze ona, że postać przedsiębiorcy obrosła w polskiej kulturze wieloma stereotypami. Ankietowani mogli wybrać spośród czterech cech, które ich zdaniem określają prowadzących przedsiębiorstwa. Najczęściej wybierali „pracowitość” (61 proc.) oraz „brak dbałości o pracowników (46 proc.). Zatem prawie połowa uczestników badania uznała, że przedsiębiorstwa prowadzone są w taki sposób, że zatrudnieni w nich ludzie nie doświadczają odpowiedniego stopnia dbałości i docenienia oraz uwagi.

22 proc. ankietowanych oceniło dodatkowo polskich przedsiębiorców jako „nieuczciwych”, przy jedynie 13 proc. przypisujących im „uczciwość”. „W pozytywnym odbiorze przedsiębiorców jest widoczna poważna rysa. Tylko nieliczni badani mają poczucie, że polscy przedsiębiorcy to osoby, które dbają o swoich pracowników. Jest to wyraźnie ich słaby punkt, który zauważają sami przedsiębiorcy” – wskazuje raport. 28 proc. przedsiębiorców jest zdania, że jednym z pięciu określeń najlepiej opisujących polskiego biznesmena jest to, że „nie dba o pracowników”.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Balcer
Użytkownik
Balcer

A jak najskuteczniej zmotywować do dbania o pracownika? Według moich obserwacji najskuteczniej poprzez konkurencję, czyli by prowadzenie własnej firmy było proste. Tak jak kiedyś, wszystkie prawa pisane zrozumiałym językiem zajmujące kilka stron i jeden zryczałtowany podatek pogłówny… ale to nie mieści się w głowach homo sovieticus.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ