Pracownicy Agory domagają się lepszych warunków

Opublikowano: 11.04.2021 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1216

Związki zawodowe działające u wydawcy „Gazety Wyborczej” wciąż walczą o lepsze warunki dla pracowników. Obecnie domagają się między innymi dopłat do prądu i internetu, czyli udogodnień dla osób pracujących zdalnie, a także przestrzegania ośmiogodzinnego dnia pracy.

W ubiegłym roku było głośno o powstaniu drugiego związku zawodowego w Agorze oraz o próbach zwolnienia szefa tamtejszej komórki NSZZ „Solidarność”. Dziennikarz Wojciech Orliński był oskarżany przez władze wspomnianej spółki o działanie na jej szkodę. Ostatecznie w jego obronie stanęła część przedstawicieli środowiska lewicowo-liberalnego, choć on sam w lutym tego roku ogłosił powrót do pracy nauczyciela.

Wciąż w Agorze trwają natomiast negocjacje dotyczące polepszenia warunków pracy. Już w lutym Inicjatywa Pracownicza domagała się obniżenia pensji zarządu spółki z powodu strat wywołanych pandemią koronawirusa. Warto bowiem przypomnieć, że mimo pogorszenia wyników finansowych, władze Agory wypłaciły sobie miliony złotych premii. W tym samym czasie wielu pracowników „Wyborczej” zarabiało najniższe dopuszczalne prawem wynagrodzenie.

Teraz związkowcy postulują, aby Agora zaczęła partycypować w kosztach ponoszonych przez pracowników z powodu pracy zdalnej. Chodzi głównie o dopłaty do rachunków za prąd, zapewnienie szybkiego internetu oraz przestrzegania ośmiogodzinnego czasu pracy. Przedstawiciele Inicjatywy Pracowniczej twierdzą, że w Agorze widać opór, ale przedstawiła ona rozwiązania pośrednie.

Na podstawie: Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.