Ponad 22 000 pracowników z UE opuściło NHS

Opublikowano: 11.12.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 853

Z najnowszych danych wynika, że od czasu referendum ws. Brexitu NHS opuściło ponad 20 000 pracowników z Unii Europejskiej. Wśród pracowników, którzy odeszli, było blisko 9000 pielęgniarek i położnych.

Problem dramatycznego odpływu pracowników z NHS postanowiła ponownie nagłośnić partia Liberalnych Demokratów. Stało się to zaraz po tym, jak premier Boris Johnson stwierdził, iż imigranci z UE zbyt długo „traktowali UK jak części własnego kraju”. Obecnie w NHS brakuje 50 000 pielęgniarek, a rząd, dla załatania braków, planuje ściągnąć do pracy na Wyspach 12 000 pielęgniarek spoza Unii Europejskiej. Problem polega jednak na tym, że także i pracownikom NHS rząd planuje podwyższyć składkę na ubezpieczenie zdrowotne (a na pracowników z UE planuje ją po Brexicie dopiero nałożyć), co może ich kosztować nawet £3,589 w ciągu 5 lat.

Te liczby pokazują szkodę, jaką Brexit już wyrządził naszemu NHS, wypędzając pielęgniarki i innych pracowników służby zdrowia, których tak bardzo potrzebujemy. Boris Johnson pogłębił ten kryzys, bezlitośnie ciskając pielęgniarskim podatkiem wartym tysiące funtów w tych, którzy mają przyjść do pracy w naszej służbie zdrowia. Obywatele UE są integralną częścią naszej NHS, a jednak torysi traktują ich jak jakieś zło. Liberalni Demokraci są jedyną dużą partią, która opowiada się za swobodnym przepływem dla personelu z UE, na którym opiera się nasz NHS. Zatrzymamy Brexit, powstrzymamy Borysa i ochronimy NHS – powiedziała Luciana Berger, rzeczniczka Liberalnych Demokratów ds. zdrowia.

Z danych uzyskanych przez Liberalnych Demokratów wynika, że Brexit kosztuje już rząd 470 mln GBP tygodniowo, czyli znacznie więcej, niż 350 mln GBP, które Boris Johnson obiecał oszczędzić tygodniowo po wyjściu z UE. Z kolei Institute for Fiscal Studies oszacował niedawno, że PKB UK jest o 55-66 mld GBP niższy w tym roku, niż by był, gdyby nie Brexit.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o