Ponad 22 000 pracowników z UE opuściło NHS

Opublikowano: 11.12.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1471

Z najnowszych danych wynika, że od czasu referendum ws. Brexitu NHS opuściło ponad 20 000 pracowników z Unii Europejskiej. Wśród pracowników, którzy odeszli, było blisko 9000 pielęgniarek i położnych.

Problem dramatycznego odpływu pracowników z NHS postanowiła ponownie nagłośnić partia Liberalnych Demokratów. Stało się to zaraz po tym, jak premier Boris Johnson stwierdził, iż imigranci z UE zbyt długo „traktowali UK jak części własnego kraju”. Obecnie w NHS brakuje 50 000 pielęgniarek, a rząd, dla załatania braków, planuje ściągnąć do pracy na Wyspach 12 000 pielęgniarek spoza Unii Europejskiej. Problem polega jednak na tym, że także i pracownikom NHS rząd planuje podwyższyć składkę na ubezpieczenie zdrowotne (a na pracowników z UE planuje ją po Brexicie dopiero nałożyć), co może ich kosztować nawet £3,589 w ciągu 5 lat.

Te liczby pokazują szkodę, jaką Brexit już wyrządził naszemu NHS, wypędzając pielęgniarki i innych pracowników służby zdrowia, których tak bardzo potrzebujemy. Boris Johnson pogłębił ten kryzys, bezlitośnie ciskając pielęgniarskim podatkiem wartym tysiące funtów w tych, którzy mają przyjść do pracy w naszej służbie zdrowia. Obywatele UE są integralną częścią naszej NHS, a jednak torysi traktują ich jak jakieś zło. Liberalni Demokraci są jedyną dużą partią, która opowiada się za swobodnym przepływem dla personelu z UE, na którym opiera się nasz NHS. Zatrzymamy Brexit, powstrzymamy Borysa i ochronimy NHS – powiedziała Luciana Berger, rzeczniczka Liberalnych Demokratów ds. zdrowia.

Z danych uzyskanych przez Liberalnych Demokratów wynika, że Brexit kosztuje już rząd 470 mln GBP tygodniowo, czyli znacznie więcej, niż 350 mln GBP, które Boris Johnson obiecał oszczędzić tygodniowo po wyjściu z UE. Z kolei Institute for Fiscal Studies oszacował niedawno, że PKB UK jest o 55-66 mld GBP niższy w tym roku, niż by był, gdyby nie Brexit.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.