Polski rząd kusi emigrantów specjalną ofertą

Opublikowano: 30.03.2018 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Polski rząd ciągle szuka nowych sposobów na zachęcenie Polaków do powrotu z emigracji. Tym razem Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kusi emigrantów pożyczką na rozkręcenie własnego biznesu na terenie kraju.

W środowym wydaniu “Dziennika Gazety Prawnej” czytamy o nowej inicjatywie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które chce zachęcić osoby do tej pory zarabiające za granicą do powrotu do Polski. Czym konkretnie? Preferencyjnymi pożyczkami na rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce.

Nowe rozwiązanie resortu kierowanego przez minister Elżbietę Rafalską pojawiło się w projekcie ustawy o rynku pracy. Dzięki niemu mają zyskać zarówno osoby chętne do prowadzenia firmy w Polsce po powrocie, jak i urzędy pracy. MRPPS chce, aby imigranci chcący rozkręcić swój własny biznes na rodzimej ziemi nie musieli rejestrować się za pośrednictwem urzędu pracy, aby otrzymać pożyczkę od państwa. Nie będzie trzeba zatem stać w kolejkach, wypełniać dziesiątek wniosków i tracić czas, aby uzyskać wymagany do tej pory status osoby bezrobotnej. To wszystko ma ułatwić starania o środki obywatelowi i odciążyć pracowników popularnych “pośredniaków”. Wszyscy wygrywają.

W tym miejscu trzeba zadać sobie pytanie czy właśnie tego potrzebują Polacy przebywający w Wielkiej Brytanii, aby zdecydować się na powrót do Polski? Czy usprawnienie formalności przy staraniu się o kredyt na otworzenie własnej działalności gospodarczej sprawi, że w obliczu Brexitu czekają nas masowe powroty rodaków z Wysp?

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cami
Użytkownik
Cami

Tylko niech wracaja normalni a nie patolandia myjaca tam gary typu Popek :(

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Skąd jest patolandia i gdzie jest jej najwięcej?

tojazenn
Użytkownik
tojazenn

Jak mialbym wracac do kraju po to zeby wziac pozyczke?? To jaki to bylby ze mnie przedsiebiorca ktory nie umialby oszczedzic majac wieksze przychody?!
Bezsens.
Przedsiebiorczy Polacy wroca jak da sie w Polsce normalnie prowadzic interesy a nie wszystko po znajomosci…

polach
Użytkownik
polach

:) uśmiałem się ich “zachętą” kredytową:) Oni są albo odklejeni od rzeczywistości w PL albo to ruch kolejny banksterów aby jeszcze bardziej zadłużyć ludzi pustą kasą…
To ja – Pani powiem tak:
1. niskie podatki-specjalne strefy ekonomiczne
2. przejrzysty system podatkowy i prosty system rozliczeń
3.maksymalnie uproszczone prawo gospodarcze
4. likwidacja przymusu ZUS etc
5.urzędy które pomagają a nie przeszkadzają swymi durnymi decyzjami
6.likwidacja sanepidu bo i tak przed niczym nas nie chroni
7.zredukowanie biurokracji do niezbędnego minimum
8.odpowiedzialność polityków i urzędników za swe decyzje- majątkowo, karna.
9. wymiana postPRlowskiej kasty sędziów na normalnych ludzi nie związanych z komuną etc.
10.ulgi i ułatwienia dla przedsiębiorców, zmiana polityki fiskalnej na maksymalnie uproszczoną
11.minimalna ilość potrzebnych zaświadczeń , poświadczeń etc.
12. podejście do przedsiębiorcy jako do kogoś kto generuje bogactwo dla wszystkich a anie jak do potencjalnego złodzieja.
13. Szybkie i rozsądne rozstrzyganie sporów z urzędami etc. a nie że urząd może zniszczyć firmę swymi decyzjami, a ktoś nawet jak wygra w sądzie to już zwykle niema domu itp.
Można by tak wyliczać więc polityku nie kompromituj się swą głupotą z kredytem jako marchewka dla Poloni, która w swym szaleństwie chce wracać do PL za rządów pasożytów.

polach
Użytkownik
polach

Niech uchwalają co chcą i tak to będą martwe zapisy, a ludzie znajdą obejście tych głupot które wymyślają pasożyty.Ja się cieszę bo czym więcej takich durnot tym szybciej one otworzą szerszej masie ludzi oczka, i przyciśnięci do ściany w końcu się zmobilizujemy i pasożyty usuniemy z ich stanowisk, razem z całą tą pseudo władzą…Tylko musi do tego społeczeństwo dorosnąć-co może jeszcze nieco potrwać.Najlepiej jednoczy wspólny problem, tylko jeszcze nie wszyscy go widzą.
Sława!!!

Cami
Użytkownik
Cami

@polach
brak nieuchronnosci kary, stworzy kolejne pasozyty :(
a co do powrotu emigrantów to tylko jedno jest ich w stanie zmusic – rozprzestrzeniajace sie muslimy:( gwalcace i mordujace wszem i wokol, czyli strach – przeciez wiadomo ze nagle nikt w tym chorym kraju im nie zaproponuje pensji na poziomie GB, skoro my tutaj ich nie mamy :(

Stanlley
Użytkownik

Proponowane zachęty do powrotu podsumuję następująco : “Hahahaaahahahahaaa”, “hiHihhihHHiIIii” oraz “Buuuhahahaaa”

polach
Użytkownik
polach

Cami 30.03.2018 20:52
@polach
brak nieuchronnosci kary, stworzy kolejne pasozyty :(

Oczywistą sprawa jest nieuchronność kary, gdyż inaczej będzie jak napisałeś.
Jest wiele opcji jak się pozbyć pasożytów z naszego kraju, tak jak jest wiele sposobów na odrobaczenie człowieka:)najważniejsze jest stworzenie środowiska w którym nie będą mogli swobodnie pasożytować.
Jak tak dalej pójdzie z muzułmanami, to nie tylko Polacy tu wrócą ale też resztki społeczeństw z europy zachodniej przyjadą u nas pracować jak się tam bardziej rozmnoży islam.

kozik
Użytkownik
kozik

PHI! Ja mam lepszą zachętę!
Wracajcie do Polski, bo w razie konfliktu NATO-Rosja, zostaniecie szybciej odparowani, a rodacy na Zachodzie będą się dłużej męczyć!

Poważniej: jeśli ktoś zakładał(ma) firmę w UK, to nie będzie chciał mierzyć się z polskim systemem “jednego” okienka.