Polski oddział potęgą Lidla

Opublikowano: 04.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 372

Z danych raportu finansowego niemieckiej spółki Lidl wynika, że polski oddział sieci supermarketów wypracował w minionym roku 5% globalnych przychodów Lidla, co stanowi aż ponad 18 mld zł.

Lidl jest drugą co do wielkości siecią handlową w Polsce: ma łącznie ponad 670 sklepów, ale pomimo tych wyników w Polsce na rynku dyskontów i tak króluje Biedronka. W porównaniu z niemiecką siecią, która zarobiła w Polsce 18,3 mld zł, zyski portugalskiego Jeronimo Martins – właściciela Biedronki – na stanowią 51,4 mld zł.

Grupa Schwarz, do której należy Lidl, odnotowała w 2018 roku przychód w wysokości 103,4 mld euro. Firma zatrudnia w Polsce ponad 18 tysięcy pracowników. Ale to nie koniec planów rozwojowych. Jeszcze w tym roku ma zamiar otworzyć w Polsce punkt numer 700.

W skład Grupy Schwarz wchodzi również Kaufland. Globalne przychody tej sieci sklepów wzrosły w 2018 roku do kwoty 22,6 mld euro.

Jak pokazują wyniki spółki i jej polskich sklepów, zakaz handlu w niedziele nie ma negatywnego wpływu na wyniki finansowe. Prezes Lidla Polska Maksymilian Branicki twierdzi, że regulacje prawne zakazujące handlu w niedziele nie odbiły się na firmie. Dynamika sprzedaży była podobna do tej, którą notowano w latach ubiegłych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.