Polski oddział potęgą Lidla

Opublikowano: 04.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 101

Z danych raportu finansowego niemieckiej spółki Lidl wynika, że polski oddział sieci supermarketów wypracował w minionym roku 5% globalnych przychodów Lidla, co stanowi aż ponad 18 mld zł.

Lidl jest drugą co do wielkości siecią handlową w Polsce: ma łącznie ponad 670 sklepów, ale pomimo tych wyników w Polsce na rynku dyskontów i tak króluje Biedronka. W porównaniu z niemiecką siecią, która zarobiła w Polsce 18,3 mld zł, zyski portugalskiego Jeronimo Martins – właściciela Biedronki – na stanowią 51,4 mld zł.

Grupa Schwarz, do której należy Lidl, odnotowała w 2018 roku przychód w wysokości 103,4 mld euro. Firma zatrudnia w Polsce ponad 18 tysięcy pracowników. Ale to nie koniec planów rozwojowych. Jeszcze w tym roku ma zamiar otworzyć w Polsce punkt numer 700.

W skład Grupy Schwarz wchodzi również Kaufland. Globalne przychody tej sieci sklepów wzrosły w 2018 roku do kwoty 22,6 mld euro.

Jak pokazują wyniki spółki i jej polskich sklepów, zakaz handlu w niedziele nie ma negatywnego wpływu na wyniki finansowe. Prezes Lidla Polska Maksymilian Branicki twierdzi, że regulacje prawne zakazujące handlu w niedziele nie odbiły się na firmie. Dynamika sprzedaży była podobna do tej, którą notowano w latach ubiegłych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o