Supermarket stawia na półkach puste słoiki po kawie

Opublikowano: 01.06.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2407

Cena słoika kawy rozpuszczalnej o wadze 200 g podskoczyła w brytyjskich supermarketach do 10 funtów, co uruchomiło lawinę kradzieży. W celu poradzenia sobie z rosnącym problemem jeden ze sklepów Co-op w Londynie postawił na półkach puste słoiki kawy wraz z informacją, jak osoby zainteresowane mogą kawę kupić.

Na tak desperacki krok, jakim jest postawienie na półkach sklepowych pustych słoików po kawie rozpuszczalnej, zdecydował się jeden z lokali Co-op w Walthamstow, w północnym Londynie. Cena słoika kawy rozpuszczalnej Kenco Smooth o wadze 200 g podskoczyła do 10,5 funta, a cena słoika kawy Nescafe Gold Blend do 9,35 funta, co niestety uruchomiło w sklepie lawinę kradzieży. I właśnie dlatego dyrekcja oddziału Co-op w Walthamstow postanowiła wystawić na półkach atrapy tych produktów wraz z informacją, co klienci zainteresowani kupnem kawy mają zrobić, żeby ją dostać. „Ten produkt to atrapa, nie na sprzedaż, poproś o pomoc pracownika” – głosi napis pod półką.

Wielu klientów komentujących całe zdarzenie nie tyle skrytykowało sklep za wdrożone prewencyjne działania, ile wyraziło ubolewanie z powodu sytuacji ekonomicznej, w jakiej znalazło się obecnie wielu ludzi. Jeden z klientów sklepu powiedział, że 10 funtów to „śmieszna cena za kawę rozpuszczalną”, a inny, że zastosowane środki bezpieczeństwa „rozdzierają serce”, ponieważ pokazują, że ludzie mają trudności z zapłaceniem za podstawowe produkty spożywcze.

„Sama teraz czasami pijam herbatę zamiast kawy, bo jest tańsza. Myślę, że cena jest dość wysoka… Nie dziwota, że ludzie kradną kawę, to po prostu jest zachowanie bezprecedensowe. […] Uderzyło mnie, jak bardzo odzwierciedla to czasy, w których żyjemy, że ludzie są tak zdesperowani. Nigdy nie kradłam w sklepie, ale rozumiem, co ludzie czują. Komfortem jest teraz wypić filiżankę dobrej kawy i to jest bardzo smutne” – napisała z kolei na „Facebooku” 59-letnia Sue Higgins, która udostępniła zdjęcie w mediach społecznościowych.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Zdjęcie: Laura
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Irfy 01.06.2023 12:52

  Cóż, naklejka “This product is a dummy” powinna znajdować się nawet na pełnych słoikach z rozpuszczalną kawą. Ale to dygresja. Co do kradzieży, podejrzewam, że chodzi nie o cenę, a o kwestię kulturową. Lub raczej “multikulturową”. 10 funtów to jakieś 52 złote. W polskim markecie podobna “kawa” kosztuje 32 złote.

  Biorąc pod uwagę wielokrotną różnicę w zarobkach, żyjący w Polsce Polacy mają o wiele bardziej przechlapane. Mimo to żaden sklep do podobnych zabiegów uciekać się nie musi. Chociaż akurat kradzież takiej kawy to obecnie wykroczenie, za które zazwyczaj grożą palcem albo dają symboliczną grzywnę. W Wielkiej Brytanii jak widać występują ludzie, dla których słoik z marną imitacją kawy jest pokusą nie do odparcia.

 2. Baltazar Bombka 01.06.2023 13:19

  Kradzież to kradzież. Nic jej nie usprawiedliwia, tym bardziej, że nie jest to produkt pierwszej potrzeby. Pomysl sklepikarzy jest świetny. Uzmysławia ludziom jakiego dna sięgnęli.

 3. replikant3d 01.06.2023 16:08

  Baltazar Bombka, dno już dawno osiągnęli. Teraz zanurzają się w mule…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.