Polacy mają dość koronahisterii?

Opublikowano: 04.12.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3180

Od blisko dwóch lat programy informacyjne to w większości relacje ze szpitali, dane dotyczące zakażeń i zgonów, poruszanie kwestii szczepionek, straszenie kolejnymi falami koronawirusa i obiecywanie kolejnych tarcz antykryzysowych. Najwyraźniej widownia jest już tym zmęczona, bo coraz mniej ludzi ogląda główne programy informacyjne.

Z badania porównawczego rok do roku wynika, że w zestawieniu z 2020 r. obecnie główne stacje telewizyjne, które posiadają w swoich ramówkach serwisy informacyjne, straciły znaczną część widzów.

Największy spadek oglądalności zanotowały „Fakty” emitowane w TVN o ponad 16%. Na drugim miejscu są „Wydarzenia” Polsatu, które obecnie ogląda prawie 14,5% mniej widzów. „Teleexpress” z TVP 1 ma o prawie 13% mniejszą oglądalność, a „Panorama” TVP2 o prawie 10%. Z badania wynika, że najmniej widzów odeszło od „Wiadomości” z TVP 1, bowiem tu spadek wynosi niecałe 6%.

Nie zmienia to jednak faktu, że różnice są bardzo wyraźne i jednoznacznie pokazują, że Polacy nie są już złaknieni nowych koronastatystyk. Zatem dyrektorzy programowi stacji muszą zacząć równoważyć epatowanie pandemią, bo za rok może się okazać, że odpływ widowni jest na tyle duży, iż nie opłaca się inwestować w pion informacyjno-publicystyczny.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. 3steta 05.12.2021 08:15

    Pół “Faktów” na TVN jest o koronoświrusie,każdego dnia i po 3 dniach oglądania człowiek ma wrażenie,że zawsze jest to samo: koronosprawy,jakaś kryminalna sprawa,i o skokach narciarskich.

  2. BANDZIORkaq 05.12.2021 21:37

    Obiecująca statystyka, oznaczająca odpływ widowni dla szamba głównego nurtu. Niech straszą ludzi dalej wyimaginowaną pandemią, osiągną tym zamierzony efekt, ludzie zaczną umierać ( z nudów, nie na wirusa ani że strachu) o ile nie zmienią zawczasu kanału, a zakładam że przytłaczająca większość to właśnie uczyni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.