Pogarda i respekt

Opublikowano: 23.09.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 78

Pyszałki w spodniach o mentalności kurtyzan zdolnych błyszczeć wyłącznie na salonach i w światłach przed kamerami. Poczucie pewności daje im nieokiełznana i niekontrolowana gwarancja marnotrawstwa cudzych pieniędzy. Służalczy światek medialnych klakierów chcąc zaskarbić sobie względy nazwał ich elitą, szefami partii, przywódcami państwa. Znienawidzeni za całokształt pomiatania ludźmi, których świadomie oszukali.

Dla nadania sobie powagi na różne sposoby odmieniają bezpieczeństwo: zdrowotne, energetyczne, strategiczne. Robiąc remanent ich dokonań widać jedynie pogłębiającą się piekielną przepaść zadłużenia. Narastające przygotowanie do kolejnego ograniczenia działalności gospodarczej nie wygeneruje środków na spłatę kredytów zaciąganych bez wiedzy i konsultacji społecznej. Na samo tylko wojsko wyparowały miliardy, a gdzie są samoloty? Podobno nasze liczne wojsko zmieściłoby się na jednym stadionie. Wątpię czy ktoś widzi wojskowego na ulicach dużego miasta choćby od święta; najwyżej w telewizorze jako nominata do szlifów generalskich w pałacu prezydenckim. Generałowie wirtualnej armii – paradne i żałosne. Taki efekt zarządzania przez rozbrojenie stworzyli ludzie przeświadczeni o własnym geniuszu podsycanym przez intelektualnych parobków. Prą do konfrontacji z własnym społeczeństwem i przeciwnikiem, którego potencjał nie mieści się w ich zatrutych umysłach. Od kiedy zapadła decyzja o wygaszeniu obowiązku służby wojskowej spadło morale wojska. Jego prestiż zrównano z chłopcami na posyłki, za co jeszcze musimy płacić.

Gwoli uzupełnienia poznajmy styl zarządzania państwem stawiającym na własną myśl techniczną, własny przemysł dając realne poczucie bezpieczeństwa realizacji i respektu dla skuteczności osiągnięć. W Dzień Rusznikarza Prezydent Rosji złożył gratulacje i podziękowania inżynierowi Herbertowi Jefremowowi, który jest konstruktorem najnowocześniejszego systemu broni Awangard. Hipersoniczny system jest na wyposażeniu jednostek rosyjskich. Wystrzeliwany z rosyjskiej wyrzutni ICBM SS-19 Kindżał, po osiągnięciu wysokości 100 km wraca do atmosfery z prędkością hipersoniczną (Mach 20-27). W niczym nie ustępuje znanym amerykańskim pociskom. Jest nieuchwytnym dla systemów radarowych międzykontynentalnym pociskiem manewrującym, sterowanym w pionie i poziomie co pozwala na zmianę trajektorii.

Rosjanie odrobili lekcję z najnowszej historii, kiedy w trwającym wyścigu zbrojeń na świecie ich pijany prezydent beztrosko tańczył. Pogłębiająca się przepaść technologiczna przy braku inwestycji zagrażała bezpieczeństwu państwa. Najnowsze osiągnięcia nowoczesnej techniki w oparciu o rodzime zaplecze naukowo-badawcze przeczy propagandowemu wizerunkowemu rosyjskiego żołnierza z karabinem na sznurku jakim chcieliby go widzieć marnotrawni wasale w Polsce. Zgodnie z odwieczną zasadą armia stoi na straży własnego kraju, a wyposaża ją rodzimy przemysł wdrażający rodzimą myśl techniczną. Zaniedbana Polska stoi otworem jak pusta stodoła na przednówku. Jedyny schemat niezawodny i najbardziej ekonomiczny został odrzucony. Zamiast doganiać cudzą myśl techniczną, co gorsze – skazywać się na niebotyczne przepłacanie dostaw odległych w czasie i miejscu, zakupy przestarzałych zapasów magazynowych, moglibyśmy rozwijać się gospodarczo bazując na własnych ośrodkach myśli technicznej i zakładach produkcyjnych. Powierzanie polskim zakładom zbrojeniowym produkcji kosiarek, albo sokowirówek jest kpiną z samodzielności państwa w sferze obronności, podobnie jak powołanie na politechnikach wydziałów administracji i zarządzania. Czym zarządzać przy braku przemysłu – cudzymi supermarketami? Elitą gospodarki jest od zawsze producent.

Rosjanie mogą pochwalić się także innymi osiągnięciami jak Posejdon, Burewietnik, Zirkon. Posejdon to podwodny, bezzałogowy system o napędzie nuklearnym. Burewiestnik jest pociskiem nieograniczonego zasięgu, Zircon – pocisk hipersoniczny na wyposażeniu marynarki. Mobilizację rosyjskiego przemysłu obronnego do modernizacji motywowało wycofanie się USA w 2003 roku z traktatu dotyczącego pocisków antybalistycznych, co perspektywicznie oznaczałoby całkowitą neutralizację całego arsenału obronnego Rosji. Zwłaszcza, że prowadzone od dawna rozmowy z Amerykanami zdążające do zaprzestania budowy systemów antyrakietowych, zwłaszcza w Europie, spełzły na niczym. Na takie dictum w 2004 roku w Rosji przystąpiono do badań i wdrożenia pocisków hipersonicznych. Pierwszy pułk został wyposażony w tę broń w grudniu 2019 r.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com [1] [2]
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,83 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o