Podwodna erupcja może „wywrócić do góry nogami” naszą planetę

Opublikowano: 23.03.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 13

Największa podwodna erupcja w historii już wkrótce może zmienić naszą planetę nie do poznania – ostrzegają francuscy geolodzy. Badacze ustalili prawdopodobną przyczynę tajemniczych fali sejsmicznych, zarejestrowanych w listopadzie 2018 roku w okolicy Komorów, które rozprzestrzeniły się na całej planecie.

Zgodnie z hipotezą specjalistów, te podziemne wstrząsy były wywołane aktywnością wulkaniczną na dnie oceanu.

Może ona doprowadzić do największej podwodnej erupcji w historii, która w niekontrolowany sposób wpłynie na losy Ziemi i całej ludzkości. Zdaniem naukowców, pod dnem morskim, na głębokości 28 km mieszczą się ogromne ilości magmy, które przeniknęły w skały osadowe.

Jeśli dojdzie do wybuchu, będzie to największa erupcja w historii naszej planety. Wnioski naukowców potwierdzają procesy geologiczne, zachodzące na wyspie Majotta, która przesuwa się na wschód z szybkością 16 mm miesięcznie.

Ten fenomen jest groźny jeszcze z tego powodu, że tajemnicze wstrząsy nie mają na razie jasnego wytłumaczenia. Nieznane jest na przykład pochodzenie impulsów o wysokich częstotliwościach, towarzyszących aktywności sejsmicznej i pojawianie się martwych ryb w oceanie. Czyżby była to zapowiedź nadciągającego armagedonu? Cóż, przekonamy się już niebawem.

Zdjęcie: TheDigitalArtist (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

,,Niebawem,, czyli wszystko ,,gotowe,,. Żeby ,,niebawem,, miało perspektywę dni czy miesięcy proponuję śledzić promieniowanie i inne wiązki energii jakię mogą zasilić jądro planety. Do tego wpływ grawitacyjny np: koniuncja planet i z ,,niebawem,, zrobi się już :/