Podwodna erupcja może „wywrócić do góry nogami” naszą planetę

Opublikowano: 23.03.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2083

Największa podwodna erupcja w historii już wkrótce może zmienić naszą planetę nie do poznania – ostrzegają francuscy geolodzy. Badacze ustalili prawdopodobną przyczynę tajemniczych fali sejsmicznych, zarejestrowanych w listopadzie 2018 roku w okolicy Komorów, które rozprzestrzeniły się na całej planecie.

Zgodnie z hipotezą specjalistów, te podziemne wstrząsy były wywołane aktywnością wulkaniczną na dnie oceanu.

Może ona doprowadzić do największej podwodnej erupcji w historii, która w niekontrolowany sposób wpłynie na losy Ziemi i całej ludzkości. Zdaniem naukowców, pod dnem morskim, na głębokości 28 km mieszczą się ogromne ilości magmy, które przeniknęły w skały osadowe.

Jeśli dojdzie do wybuchu, będzie to największa erupcja w historii naszej planety. Wnioski naukowców potwierdzają procesy geologiczne, zachodzące na wyspie Majotta, która przesuwa się na wschód z szybkością 16 mm miesięcznie.

Ten fenomen jest groźny jeszcze z tego powodu, że tajemnicze wstrząsy nie mają na razie jasnego wytłumaczenia. Nieznane jest na przykład pochodzenie impulsów o wysokich częstotliwościach, towarzyszących aktywności sejsmicznej i pojawianie się martwych ryb w oceanie. Czyżby była to zapowiedź nadciągającego armagedonu? Cóż, przekonamy się już niebawem.

Zdjęcie: TheDigitalArtist (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Hassasin 24.03.2019 07:51

    ,,Niebawem,, czyli wszystko ,,gotowe,,. Żeby ,,niebawem,, miało perspektywę dni czy miesięcy proponuję śledzić promieniowanie i inne wiązki energii jakię mogą zasilić jądro planety. Do tego wpływ grawitacyjny np: koniuncja planet i z ,,niebawem,, zrobi się już :/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.