Pierwsze sztuczne skrzela do oddychania pod wodą

Opublikowano: 19.08.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 534

Student Royal College of Art w Londynie zaprojektował niezwykły wynalazek służący oddychaniu pod wodą. Technologia ta otrzymała nazwę AMPHIBIO i jest to futurystyczny zestaw skrzeli.

Jun Kamei, materiałoznawca i pomysłodawca projektu twierdzi, że jego największą inspiracją była natura oraz przyszłość. Futurystyczny projekt został stworzony jako wynalazek, który pozwoli żyć ludziom w środowisku wodnym, jeśli lądy zostaną zatopione.

Wraz ze wzrostem globalnej temperatury o 3,2 °C do 2100, podnoszenie się poziomu mórz stanowi bardzo realne zagrożenie dla dużych nadmorskich miast. Katastrofalne skutki mogą potencjalnie objąć do 2 miliardów ludzi, czyli 26% obecnej globalnej populacji.

Wynalazek wykorzystuje specjalnie zaprojektowany porowaty, hydrofobowy materiał, który pobiera tlen z wody i uwalnia dwutlenek węgla. Technologia ta jest również łatwa do nadrukowania w 3D, co może być przydatne w masowej produkcji. Tego typu „skrzela” mogą zastąpić ciężki sprzęt do nurkowania lub sprawdzić się w ratownictwie wodnym.

Do tej pory technika została przetestowana tylko jako działający prototyp, więc na razie wynalazek pozostaje w fazie testów.

Autorstwo: B
Na podstawie: Iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tom
Użytkownik
Tom

To nie są żadne skrzela, tylko pomysł na wygląd czegoś, co nie ma szans działać. Sztuczne skrzela już dawno się pojawiły w internecie na jednym z portali zbierających kasę na projekty i już dawno wyszło na jaw, że to nie ma szans działać. Problem jest taki, że tlenu w wodzie jest na tyle mało, że aby go starczyło dla człowieka, to urządzenie pobierające je musiałoby być dużo większe niż standardowy sprzęt nurkowy, więc nigdy nie powstanie bo problemem nie jest technologia.

Radek
Użytkownik
Radek

“Technologia ta jest również łatwa do nadrukowania w 3D, co może być przydatne w masowej produkcji” druk 3D nie nadaje się do masowej produkcji. Przynajmniej obecnie. Do tego jakieś bzdury o podniesieniu się oceanów…