Papież porównuje „populistów” do Hitlera

Opublikowano: 02.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1413

Papież Franciszek po raz kolejny dał upust swoim „postępowym” poglądom, dlatego postanowił skrytykować „populistów”, którzy jego zdaniem zyskują popularność również wśród wielu katolików. Jego zdaniem ruchy polityczne nowego typu żerują głównie na strachu społeczeństw, co według niego upodabnia je do przedwojennych sukcesów Adolfa Hitlera i niemieckich nazistów.

Do podobnych refleksji najwyraźniej tchnęła Franciszka wizyta w muzułmańskim Maroku, ponieważ swoje opinie wyraził właśnie na pokładzie samolotu wracającego do Watykanu z Rabatu. Głowa Kościoła katolickiego stwierdziła więc, że „wielu ludzi dobrej woli, w tym katolików, jest trochę opanowanych strachem, co jest zazwyczaj przesłaniem populizmu”, gdy tymczasem „strach jest początkiem dyktatur”.

Według Franciszka ruchy „populistyczne” można porównać do wydarzeń z poprzedniego stulecia, kiedy w wyniku upadku Republiki Weimarskiej do władzy w Niemczech doszli naziści z Hitlerem na czele, którzy obiecywali ludziom rozwiązanie najbardziej palących problemów ich państwa. Z tego powodu papież wzywa do wyciągania wniosków z historii, ponieważ „sianie strachu” nie jest niczym nowym w przestrzeni publicznej.

Zwierzchnik Kościoła katolickiego odniósł się przy tym do budowy muru na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem, czyli projektu amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa. Także w tej kwestii Franciszek odwoływał się do bliżej nieokreślonej historii, według której „osoby budujące mury sami staną się więźniami murów”, gdy tymczasem „potrzebujemy mostów”, zaś to właśnie ich budowniczowie osiągną najwięcej.

Na podstawie: Breitbart.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o