Moja kolacja z kontrowersyjnym papieżem była surrealistyczna

Opublikowano: 24.03.2024 | Kategorie: Publicystyka, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1730

Miniony tydzień spędziłem, mieszkając i pracując w Watykanie, jako gościnny wykładowca Papieskiej Akademii Nauk Społecznych (PASS).

PASS to organizacja zrzeszająca uczonych, którzy badają idee będące przedmiotem zainteresowania Watykanu. W zeszłym tygodniu PASS zajęła się filozofią św. Tomasza z Akwinu, ponieważ 8 marca 2024 r. minęła 750. rocznica jego śmierci. Nie jest to temat ezoteryczny. Akwinata nauczał, że wszystkie racjonalne osoby są w stanie odróżnić dobro od zła, korzystając z wolnej woli i ludzkiego rozumu, i nie potrzebują rządu, aby im w tym pomagał. Jest to ogólnie znane jako Prawo Naturalne. Moja prezentacja dotyczyła koncepcji praw naturalnych, będących pochodną Prawa Naturalnego.

Watykan, który zajmuje mniej więcej jedną ósmą powierzchni Central Parku w Nowym Jorku, ma na swoim terenie piękny pensjonat o nazwie Domus, który był moim domem przez cztery dni. Jest to również stała rezydencja papieża Franciszka. Ja i moi koledzy z PASS – było nas 25 osób – jedliśmy posiłek w małej jadalni Domus, kiedy wszedł papież i usiadł dwa stoliki od nas. To było surrealistyczne. […]

Katolicy wierzą, że jest on wikariuszem Chrystusa na ziemi. Ale obecny papież może być najgorszym w historii. Rozmył nauczanie Kościoła na temat małżeństwa, seksualności i spowiedzi. Zdławił Mszę Świętą, w której uczestniczył każdy kanonizowany święty w niebie. Jego ataki na tradycyjną teologię i liturgię są przeciwieństwem tego, co powinien robić – czyli ich ochrony.

Niemniej jednak było to surrealistyczne, gdy został wprowadzony do jadalni pensjonatu, używając chodzika i asystenta przy każdym ramieniu. Widok, gdy usiadł zwrócony do nas plecami, był dziwaczny. Chciałem do niego podejść i przywitać się z nim, ale Gwardia Szwajcarska ostrzegła nas, abyśmy nie podchodzili do niego ani nie przywoływali go.

Dwa dni później wszedłem do holu pensjonatu, a on stał 10 stóp ode mnie (ok. 3 metrów — przypis WM). Ukłoniłem się uprzejmie i powiedziałem szeptem „Wasza Świątobliwość”. Spojrzał na mnie i poszedł dalej.

Papież jest słabego zdrowia, ledwo jest w stanie mówić, czy chodzić i emanuje z niego smutek. Cieszyłem się, że mogłem mieszkać w jego domu przez cztery dni, ale nie sądzę, że on zostanie tam dłużej.

Autorstwo: Andrew P. Napolitano
Źródło zagraniczne: NewsMax.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com

O autorze

Sędzia Andrew P. Napolitano, absolwent Princeton University i University of Notre Dame Law School, był najmłodszym dożywotnim sędzią Sądu Najwyższego w historii New Jersey. Jest autorem pięciu książek na temat Konstytucji Stanów Zjednoczonych.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 24.03.2024 18:16

    Tam ponoć są o wiele “ciekawsze” miejsca od pensjonatu. Takie, o których nigdy oficjalnie się nie mówiło ani nie pisało.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.