Organizacja Sorosa zmienia strategię

Opublikowano: 16.08.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3677

Węgierskie media podają, że należąca do George’a Sorosa Fundacja Open Society może wkrótce wycofać się z prowadzenia działalności na terenie Unii Europejskiej. Ma to wynikać z planowanej „radykalnej strategicznej zmianie kierunku”, o czym informuje sama ta organizacja w liście skierowanym do swoich partnerów w UE.

W Polsce takim partnerem jest Fundacja kalająca dobre imię naszego króla Stefana Batorego. To m.in. przez Open Society od lat wspiera różnego rodzaju lewicowe idee i pomysły. Od lat jest źródłem finansowania działalności lewicowych i libertynistycznych organizacji, łącznie z promowaniem ideologii LGBT i gender.

Jak wynika z doniesień węgierskiego portalu SzabadEuropa.hu, organizacja należąca do George’a Sorosa może jednak wkrótce zmienić swoją strategię i wycofać się z działalności w Unii Europejskiej.

Węgierskie medium powołuje się na list, który Open Society miało wystosować do swoich partnerów – organizacji, które korzystały z dotacji przyznawanych przez fundację George’a Sorosa. List został ujawniony i ma pojawiać się w nim sformułowanie, że kierownictwo Open Society „podjęło decyzję o radykalnej strategicznej zmianie kierunku”.

Ma chodzić o znaczące zamrożenie większości działań Open Society w Unii Europejskiej i przekierowanie dotychczas przekazywanych dotacji i wsparcia w inne części świata. Cieszyćsię nie ma jednak z czego.

Po prostu Open Society dostrzegło, że nasza część siata już jest odpowiednio urobiona, a ich zadania przejęła Bruksela, której środków przecież nie brakuje. UE i tak przekazuje obecnie znaczne środki na kwestie związane z „prawami człowieka, wolnością i różnorodnością”.

Nie wiadomo, w jakim kierunku zwrócą się oczy dyrektorów Fundacji Sorosa. Może to być konserwatywna jeszcze Afryka, a może to być dobijanie chrześcijańskich tu i ówdzie jeszcze zasad Ameryki Południowej. List Open Society wyciekł do mediów, ale warto pamiętać, że portal SzabadEuropa.hu podkreśla, że informacje o publikacji listu pochodzą tylko z jednego źródła. Na razie więc polscy beneficjenci pieniędzy Sorosa mogą jeszcze nie oszczędzać…

Autorstwo: BD
Na podstawie: wPolityce.pl, SzabadEuropa.hu. PCh24.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. bboyprezes 16.08.2023 10:56

    czyli czytając między wierszami: w rządzie europejskim mają już swoich ludzi, aby teraz dalej robić swoje pieniędzmi podatników?

  2. Drnisrozrabiaka 16.08.2023 15:19

    A radio zet do kogo należy? A tam jest promowana konfederacja. Jakby byli ukierunkowani inaczej niż po myśli sorosa to by nie mieli tam żadnego wstępu! To tyle!
    A dwa nczas jak tam przed wakacyjna zbiórka 90 tysiaków na walkę z cenzurą ABW? Jakieś postępy- oprócz opalenizny i wycieczki na Maltę?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.