Ogromne roje szarańczy dewastują Afrykę, Indie i Bliski Wschód

Opublikowano: 27.06.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 987

Plaga szarańczy w tym roku osiągnęła iście biblijne rozmiary. Od stycznia ogromne roje szarańczy dewastowały wielkie obszary Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu, zagrażając dostawom żywności dla milionów ludzi.

W tym roku Kenia doświadczyła najsilniejszej inwazji szarańczy od 70 lat, a Indie, Etiopia i Somalia od 25 lat. Zdaniem specjalistów przyczyną powstania aż takiej wielkiej populacji tych owadów są zmiany klimatu, które spowodowały cieplejszą pogodę i więcej deszczu, a tak się składa, że są to idealne warunki dla rozrodu szarańczy.

Poza zmianami klimatu bez wątpienia swój wkład w rozprzestrzenienie się tych żarłocznych owadów miały kwestie polityczne na przykład w rozdartym wojną Jemenie, gdzie rozpoczął się obecny rozród szarańczy. W takich upadłych krajach nikt nie zajmuje się zwalczaniem tych szkodników. Doprowadziło to do ​​nagromadzenia się szarańczy w ilościach, które nie były znane przez dziesięciolecia.

Obecnie doszło do tego, że bez dodatkowej interwencji, szarańcza może doprowadzić nawet do śmierci głodowej w społeczeństwach dotkniętych tą plagą. W najgorszym przypadku kolejne 5 milionów ludzi będzie głodowało z powodu inwazji. Szarańcza pustynna to najbardziej szkodliwy rodzaj tych owadów. Występuje w około 30 krajach w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. Każdy owad, każdego dnia może zjeść tyle ile sam waży. Osobniki szarańczy żyją tylko około trzech do pięciu miesięcy, ale szybko się rozmnażają, a plaga szarańczy może trwać nawet dziesięć lat!

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Masakrator
Użytkownik
Masakrator

Szarańcza jest b dobra jako potrawa jeśli umie się ją zrobić. (https://www.youtube.com/watch?v=WImLdb3__js). W Nigerii jadłem ją prosto z patelni na oleju albo na maśle. pyszna jest. 100 % protein więc bardzo pożywna i daje bardzo dużo energii. Dla niedożywionych to zbawienie. Krótkotrwałe, ale zbawienie. :)