Ogromne roje szarańczy dewastują Afrykę, Indie i Bliski Wschód

Opublikowano: 27.06.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 510

Plaga szarańczy w tym roku osiągnęła iście biblijne rozmiary. Od stycznia ogromne roje szarańczy dewastowały wielkie obszary Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu, zagrażając dostawom żywności dla milionów ludzi.

W tym roku Kenia doświadczyła najsilniejszej inwazji szarańczy od 70 lat, a Indie, Etiopia i Somalia od 25 lat. Zdaniem specjalistów przyczyną powstania aż takiej wielkiej populacji tych owadów są zmiany klimatu, które spowodowały cieplejszą pogodę i więcej deszczu, a tak się składa, że są to idealne warunki dla rozrodu szarańczy.

Poza zmianami klimatu bez wątpienia swój wkład w rozprzestrzenienie się tych żarłocznych owadów miały kwestie polityczne na przykład w rozdartym wojną Jemenie, gdzie rozpoczął się obecny rozród szarańczy. W takich upadłych krajach nikt nie zajmuje się zwalczaniem tych szkodników. Doprowadziło to do ​​nagromadzenia się szarańczy w ilościach, które nie były znane przez dziesięciolecia.

Obecnie doszło do tego, że bez dodatkowej interwencji, szarańcza może doprowadzić nawet do śmierci głodowej w społeczeństwach dotkniętych tą plagą. W najgorszym przypadku kolejne 5 milionów ludzi będzie głodowało z powodu inwazji. Szarańcza pustynna to najbardziej szkodliwy rodzaj tych owadów. Występuje w około 30 krajach w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. Każdy owad, każdego dnia może zjeść tyle ile sam waży. Osobniki szarańczy żyją tylko około trzech do pięciu miesięcy, ale szybko się rozmnażają, a plaga szarańczy może trwać nawet dziesięć lat!

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Masakrator 27.06.2020 13:24

    Szarańcza jest b dobra jako potrawa jeśli umie się ją zrobić. (https://www.youtube.com/watch?v=WImLdb3__js). W Nigerii jadłem ją prosto z patelni na oleju albo na maśle. pyszna jest. 100 % protein więc bardzo pożywna i daje bardzo dużo energii. Dla niedożywionych to zbawienie. Krótkotrwałe, ale zbawienie. 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.