Powszechna grabież w zrujnowanym Acapulco

Opublikowano: 31.10.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2707

Około 17 000 żołnierzy i policji rozmieszczono w meksykańskim kurorcie Acapulco, gdzie od czasu, gdy region nawiedził potężny huragan, doszło do powszechnych grabieży. Na filmach widać ludzi zabierających ze sklepów żywność i wodę, a inni wychodzą z centrów handlowych z drogim sprzętem elektronicznym i ubraniami.

Obecnie wiadomo, że w wyniku huraganu Otis zginęło 39 osób. Setki tysięcy ludzi pozostaje bez prądu i wody.

W środę Otis dotarł na ląd na wybrzeżu Pacyfiku, przy wietrze osiągającym prędkość 266 km/h. W ciągu zaledwie 12 godzin nasilił się, przekształcając się z burzy tropikalnej w huragan piątej – najpoważniejszej kategorii.

Acapulco znalazło się wśród najbardziej dotkniętych obszarów Meksyku – 80% hoteli w kurorcie uległo zniszczeniu, a ulice są zalane. Do mediów społecznościowych wrzucono filmy przedstawiające grabieże w najbardziej dotkniętych dzielnicach w związku z coraz większym wyczerpaniem się zapasów żywności i wody. Główna droga łącząca Acapulco z resztą kraju została ponownie otwarta, umożliwiając dostawę niezbędnych towarów do miasta.

Prezydent Andrés Manuel López Obrador obiecał pomoc w odbudowie miasta, ale oskarżył swoich politycznych rywali o wyolbrzymianie rozmiarów grabieży w celu zdyskredytowania jego rządu przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.

Urzędnicy twierdzą, że Otis był najpotężniejszą burzą, jaka kiedykolwiek nawiedziła wybrzeże Pacyfiku w Meksyku, pozostawiając po sobie ślad zniszczeń szacowanych na miliardy dolarów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Henryk Sclaveni 01.11.2023 02:20

    Można rzec, że huragan dotknął głównie przedsiębiorstwa XD

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.