Ogary poszły w las

Opublikowano: 16.04.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1833

Kiedyś sędziowie byli na telefon. Dziś wystarczy wywiad z Tuskiem w TVN24, aby „nadzwyczajna kasta” zatańczyła tak, jak jej zagrają. Tusk objawił się na ekranach telewizorów i karcącym wzrokiem wejrzał w serca swych sług, którzy niczym posłuszna sfora ogarów, a może raczej owczarków niemieckich, rzuciła się, by wykonywać jego polecenia. I oto sędzia Agnieszka Domańska, wielka obrończyni starego układu sędziowskiego, czym prędzej zwolniła Sławomira Nowaka z aresztu, choć ciąży na nim tyle zarzutów, że może “posiedzieć” 20 lat. Nie ważne, że toczy się przeciwko niemu międzynarodowe śledztwo, nic to, że „kręcił lody” na Ukrainie. To nie ma znaczenia, bo przecież jest więźniem politycznym PiS-u i „siedział” za niewinność, czego gwarantem miało być wystąpienie Tuska, nieomylnego „Słońca Peru”, który przecież będzie bronił swojego przyjaciela “jak niepodległości”.

Zaciekawiła mnie obawa Tuska, która wymknęła mu się podczas wywiadu, że boi się ujawnienia przez Nowaka i jego kompana Łukasza Z., byłego doradcę Ewy Kopacz, informacji o układach politycznych. Czyżby miało się okazać, że w najbliższych dniach Nowak w czarodziejski sposób zniknie z kraju, a pana Łukasza, de facto pionka, odwiedzi „seryjny samobójca” lub dotknie go nagły atak serca ze stresu wynikłego z umęczenia politycznymi przesłuchaniami PiS-u? Kiedyś wśród przestępców popularna była metoda „na wnuczka”. Dziś modny jest sposób “na więźnia politycznego”, by wyłgać się od odpowiedzialności karnej i przy okazji nabruździć PiS-owi. Sorry, taki mamy klimat.

Pan Bodnar, niezatapialny Rzecznik Praw Obywatelskich, którego u steru z wielkim oddaniem utrzymuje „Pierwszy Koperciarz Kraju”, już od marca tego roku niestrudzenie pracuje, by grupa Polska Press nie została przejęta przez PKN Orlen. Jako obrońca praw obywatelskich wszystkich Polaków z największym oddaniem troszczy się, aby polska grupa wydawnicza pozostawała w rękach obcego państwa, bo przecież nikt tak dobrze nie zapewni wolności i bezstronności wypowiedzi w Polsce jak Niemcy, którzy niejednokrotnie ustami Marka Dekana, prezesa Ringier Axel Springer, instruowali polskich dziennikarzy, co i w jakim tonie mają pisać. To przecież oczywiste i jasne jak „Słońce Peru”. A żeby nie doszło do połączenia Lotosu z Orlenem i stworzenia konkurencyjnego w Europie koncernu energetycznego, a przy okazji rozbicia lewicowych, politycznych układów i powiązań, totalna opozycja z redaktorem Kraśko na czele nie ustają w rzucaniu mięsem, parówkami i innymi wędlinami w Daniela Obajtka, prezesa Orlenu.

Można powiedzieć, że praca wre. Ogary poszły w las i robią co mogą, aby przynieść swemu panu tłusty kąsek. Muszą jednak uważać, bo las bywa zdradliwy, a rozjuszona sfora szczekających psiaków sama może stać się przekąską większego zwierza.

Autorstwo: JZ
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rok2 16.04.2021 14:58
  2. No Comply 16.04.2021 20:53

    Rok2: Dzięki Ci człowieku za takie wiadomości! Pomyślności, nas myślących podobnie jest więcej. Powodzenia i zdrowia przede wszystkim.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.