Odszkodowanie dla ofiar przetoczenia zarażonej krwi

Opublikowano: 16.01.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 725

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) w czwartek wydał orzeczenie, zgodnie z którym Włochy muszą wypłacić ponad 10 milionów euro rekompensaty za przypadki zakażenia pacjentów HIV, WZW typu B i C przez transfuzję krwi podczas operacji.

Jak informuje gazeta “Corriere della Sera” decyzja Trybunału w Strasburgu dotyczy około 350 ludzi, którzy urodzili się między 1921 a 1993 rokiem i mieszkających między Włochami i Austrią, jednak łączna liczba zainfekowanych Włochów, którzy czekają na wypłatę odszkodowania, wynosi około 60 tysięcy.

Europejski Trybunał Praw Człowieka już nie po raz pierwszy podjął decyzję na korzyść obywateli Włoch dotkniętych transfuzją zakażonej krwi.

W 2013 roku Trybunał uznał prawo 162 powodów do rewizji wypłaconej im przez państwo rekompensaty pieniężnej, która średnio wynosiła od 500 do 700 euro. Po decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka włoski rząd zwiększył wysokość comiesięcznego świadczenia o 100 euro.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.