Odrzucono projekty ws. związków partnerskich

Opublikowano: 26.01.2013 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5

Sejm RP odrzucił trzy projekty ws. związków partnerskich zgłoszonych przez lewicę (Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Ruch Palikota) oraz projekt rządzącej Platformy Obywatelskiej.

Za przyjęciem wniosku o odrzucenie pierwszego projektu było 276 posłów, 150 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. W sprawie drugiego było podobnie: za odrzuceniem było 283 posłów, przeciw 137, od głosu wstrzymało się 30. Odrzucono również projekt PO, który był bardziej konserwatywny. Za projektem Platformy głosowało 228 posłów, 211 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu.

Doszło do polemiki między czołowymi politykami Platformy Obywatelskiej. Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin oświadczył, że wszystkie projekty były niezgodne z konstytucją. Z taką opinią nie zgodził się premier RL Donald Tusk. „To prywatna opinia ministra Gowina. Sejm powinien podjąć decyzje, które uczynią godniejszym życie osób żyjących w związkach partnerskich“ – oznajmił Tusk. Premier jest przekonany, że obecny stan prawny nie odpowiada oczekiwaniom społecznym.

Równocześnie Sejm przywrócił wczoraj w głosowaniu Fundusz Kościelny w wysokości 94 milionów 300 tysięcy złotych. Posłowie przyjęli odnośną poprawkę Senatu do ustawy budżetowej.

Źródła: PL Delfi (akapity 1-3) i CIA (akapit 4)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
saal
Użytkownik
saal

Tusk zawsze ma dane o oczekiwaniach społecznych. Ciekawi mnie tylko, którego kraju za każdym razem one dotyczą, bo mam wrażenie że nie Polski.

Gospodarka się wali, Tusk chce rozmawiać o przyjęciu euro i rozprawia o rzeczach, które tylko niszczą naszą kulturę. Mam wrażenie, że gdy świat idzie do przodu, tylko my się cofamy.

Zamiast podejmować kroki, które podejmowały kraje rozwijające się, to u nas stosuje się metody krajów rozwiniętych.
Parodia polityki i zaprzeczenie rozsądku.

wycieczkowicz 1
Użytkownik
wycieczkowicz 1

Tusk rzeczywiście chory na umyśle
Co , konkretnie czyni życie tych ludzi niegodnym?
Czy można godnie żyć za 1200 PLN ? Tak żyje miliony Polaków premierze darmozjadzie

erazm55
Użytkownik
erazm55

Festiwal tematów zastępczych rozwija się w najlepsze.

Il
Użytkownik

a)
Opłata urzędowa za ślub cywilny niedawno 80 zł. Aktualnie może jest więcej.
Można być zwolnionym z tej opłaty ale komu chce się wykazywać swoją biedę finansową lub brak chęci posługiwania się walutami przed zbiurokratyzowaną i skorumpowaną urzędniczą pseudo opieką społeczną z jej skomplikowanymi formularzami zniechęcającymi do korzystania z tej pseudo opieki.

b)
Opłata za ślub kościelny “co łaska ale nie mniej niż … (kwota wypowiedziana przez kapłana)”

Nie mam ślubu urzędowego ani kościelnego, UZNAJĘ SIĘ za męża a mamę mojego potomstwa nazywam moją żoną. UZNAJEMY SIEBIE za małżeństwo (i rodzinę) (wg odczuć i definicji słownikowych), które ślubowało sobie, w skrócie ujmując, bycie dobrą rodziną.

Pasożytom z urzędów, partii i ich znajomkom od biznesów urzędniczo-prywaciarskich mówimy: “nie naszym kosztem wasze pasożytnicze wzbogacanie się”.

Czy te (p)osły z sejmu mają świadomość ile ludzkiej nie swojej energii i środków zmarnowali (-ły) na projekty, głosowanie itp w tej sprawie ?

Il
Użytkownik

… no ale (p)osłom właśnie o to chodzi. Zgarniają kasę za tworzenie zamieszań, chaosu, bzdurnych i makulaturowych ustaw itp.

… skorumpowane (p)osły pasożytnicze i marnotrawne.

Il
Użytkownik

Czym dokładnie jest Fundusz Kościelny ?

Mafii Vatykanorra również mówimy “nie naszym kosztem wasze pasożytnicze marnotrawstwo”.