Obowiązkowa „przepustka covidowa” dla WSZYSTKICH pracowników

Opublikowano: 17.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1291

Podczas, gdy polskie władze, tymczasowo odłożyły na bok ustawę 1449, wprowadzającą sanitarną dyskryminację, Włochy ogłosiły wprowadzenie obowiązkowej „przepustki covidowej”, dla wszystkich pracowników, od początku przyszłego miesiąca. Półwysep Apeniński, stanie się pierwszym krajem europejskim, który wprowadzi tak restrykcyjne ustawodawstwo.

Słynna przepustka covidowa, a więc cyfrowy lub papierowy certyfikat potwierdzający, że ktoś otrzymał co najmniej jedną dawkę szczepionki, test negatywny lub niedawno wyzdrowiał z wirusa, została opracowana w celu ułatwienia podróży między państwami UE. Włochy należą do ​​grupy krajów, które wprowadziły wymóg, aby dostęp do takich miejsc, jak muzea, sale gimnastyczne i jadalnie w restauracjach, był wyłącznym przywilejem posiadaczy COVID-passa. Szybko okazało się jednak, że jest to też wydajne narzędzie nacisku. Niedawno we Włoszech wykluczono z pracy wszystkich nauczycieli i personel szkolny, który nie posiadał tego dokumentu. Decyzja władz, wywołała oczywiście tarcia i protesty, lecz włoskie władze nie poprzestały na nękaniu nauczycieli.

Minister Mariastella Gelmini ogłosiła jednak niedawno, że rząd jest gotowy pójść jeszcze dalej. Brak przepustki, może wkrótce skutkować zawieszeniem pracowników i utratą wynagrodzenia. Zgodnie z jej czwartkową wypowiedzią, od początku przyszłego miesiąca, włoscy pracodawcy, mogą wykorzystać brak szczepienia u pracownika, jako podstawę do jego zwolnienia. „Zmierzamy w kierunku obowiązkowej Zielonej Przepustki nie tylko dla pracowników sektora publicznego, ale także sektora prywatnego (…). Szczepionka jest jedyną bronią, jaką mamy przeciwko COVID i możemy powstrzymać infekcję tylko poprzez zaszczepienie większości populacji”.

Włochy mają drugą co do wielkości liczbę zgonów z powodu COVID-19 w Europie, tuż po Wielkiej Brytanii. Od początku pandemii, na COVID-19 zmarło tam 130 000 osób. W skali 60-milionowej populacji około 73% otrzymało co najmniej jedną szczepionkę przeciw COVID-19, a 65% jest w pełni zaszczepionych. Oznacza to, że osoby które zostaną dotknięte tą zmianą, są w mniejszości. Czy jest to jednak stosowny pretekst aby dyskryminować własnych obywateli?

Lider włoskiej prawicy Matteo Salvini, wielokrotnie sprzeciwiał się przedłużeniu stosowania COVID-passa, ale jego partia jest w tej kwestii wewnętrznie podzielona. Przeciwnicy tego rozwiązania twierdzą, że depcze ona wolności obywatelskie i jest sposobem na zmuszanie ludzi do szczepień, bez wprowadzania faktycznego obowiązku szczepień. Nałożeniu tego obowiązku na pracowników sektora publicznego, wywołało protesty, jednak ich skala zdecydowanie wzrośnie, jeśli restrykcje zostaną rozszerzone na firmy prywatne. Czwartkowa konferencja prasowa, odbije się z pewnością sporym echem wśród włoskiego społeczeństwa.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 2,57 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

Mogą czy Muszą zwolnić? Zasadnicza różnica.

marbu
Użytkownik
marbu

@gajowy
Jest artykuł na Interii. Nie zwolnią, ale pozbawią wypłaty i nie pozwolą wejść do zakładu/firmy, pod karą grzywny.
Zgodne z nowymi regulacjami każdy pracownik, który nie przedstawi ważnego świadectwa zdrowia, zostanie zawieszony bez wynagrodzenia. Pracodawca nie będzie jednak miał możliwości zwolnić pracownika. Osoby, które zignorują ten przepis i mimo wszystko pojawią się w pracy, zostaną ukarane grzywną w wysokości od 600 do 1500 euro (2700 zł – 6800 zł). Sankcja dla pracodawców wyniesie 400-1000 euro.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-wlochy-pracownicy-bez-waznego-certyfikatu-covidowego-zostana,nId,5488227

Vici
Użytkownik
Vici

Włosi wracają do swych faszystowskich korzeni. trzeba im pamiętać jak się to skończyło dla Mussoliniego.

kufel10
Użytkownik
kufel10

@ marbu
Zwróć uwagę jak interia manipuluje i kłamie, również ciągle promuje kredyty i pisze o drożejących mieszkaniach, ja tam od lat czytam nagłówki i wstęp – to już wiem co się stanie, bo będzie dokładnie odwrotnie, następnie komentarze. Tylko w pogodzie nie kłamią. Wszędzie w tych portalach masz kłamstwa, wykresy dla kowidjan, kredyty i najnowsze wypadki z pijanymi kierowcami beemwu i ałdi. Manipulują i skłócają. Żadnych informacji pozytywnych. Jestem daleki od teorii płaskoziemskich ale teoria luszu tutaj się ciśnie na usta.

robi1906
Użytkownik

A miom zdaniem artykuł dla tubylców w Polsce żeby nas przyzwyczajać do kar za niezaszczepienie. Włosi też mają konstytucję i mają coś czego my nie mamy przez tego mlaszczącego psihujka a mianowicie Kartę Praw Obywatela Unii Europejskiej a cytowana Mariastella Gelmini, od dawna nie pełni żadnej rządowej funkcji.