Obama likwiduje rejestr muzułmanów

Opublikowano: 24.12.2016 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 467

Administracja ustępującego prezydenta USA stara się uniemożliwić Donaldowi Trumpowi wykonanie jego planu segregacji społecznej według kryterium pochodzenia i religii. Wczoraj zniesiony został obowiązek rejestracji dla muzułmanów przybywających do Ameryki. Współpracownicy Trumpa uważają, że jest to decyzja podyktowana przez „polityczną poprawność”.

Od wczoraj w Stanach Zjednoczonych przestaje obowiązywać system rejestracji NSEERS, wprowadzony przez administracje George W. Busha po zamachach terrorystycznych z 2001 roku. Dotychczasowe przepisy nakładały upokarzający obowiązek weryfikacji osób przybywających do USA z krajów muzułmańskich oraz tzw. krajów podwyższonego ryzyka, jak Korea Północna. Rejestracja polegała na pobraniu odcisków palców i wykonaniu zdjęć. Osoby poddane procedurze musiały zgłaszać władzom każdą późniejszą zmianę adresu. Warto odnotować, że restrykcje dotyczyły jedynie mężczyzn i chłopców.

Od 2011 roku przepis ten był praktycznie martwy. Administracja Obamy przestała go egzekwować po tym jak wprowadzono inny, mniej naruszający prywatność system rejestracji wszystkich osób wjeżdżających do USA. Problem retencji danych i możliwości ponownego uruchomienia niebezpiecznego narzędzie inwigilacji wciąż jednak pozostał. Najnowszym zagrożeniem dla praw człowieka są pomysły prezydenta elekta z kampanii wyborczej. Donald Trump obiecał stworzenie rejestru wszystkich muzułmanów przebywających na terenie Stanów Zjednoczonych, wykorzystując do tego narzędzie NSEERS oraz systemy, które, według jego planu, miały opracować koncerny informatyczne z Doliny Krzemowej. Te jednak odmówiły współpracy, wskazując na haniebne przypadki kolaboracji IBM z państwem Adolfa Hitlera. Amerykańska korporacja pomagała wówczas w tworzeniu systemu ewidencji osób narodowości żydowskiej.

Decyzja Obamy wywołała niezadowolenie wśród współpracowników prezydenta elekta. Rzecznik Trumpa Jason Miller powiedział, że działania administracji „mogą zdenerwować tych, którzy chowają głowę w piasku politycznej poprawności”. Donald Trump podtrzymał chęć stworzenia rejestru obejmującego zarówno muzułmanów, jak i osoby z „krajów podwyższonego ryzyka”. W ten sposób miliarder z Nowego Jorku chce walczyć z zagrożeniem terrorystycznym. Jego plany są krytykowane zarówno przez Demokratów, jak i Republikanów.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.