Obama kontra Gingrich i Polska kontra euro

Opublikowano: 12.12.2011 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 382

Obecnie, na początku grudnia 2011, w prasie amerykańskiej opisywane są dwie konfrontacje: Obama kontra Gingrich i Polska kontra euro na tle przygotowań wojennych osi USA-Izrael przeciwko Iranowi w obronie izraelskiego monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie.

OBAMA KONTRA GRINGRICH

W nadchodzących w przyszłym roku wyborach prezydenckich w USA, dużą szansę na reprezentacje republikanów ma Newt Gingrich dzięki temu, że umie mówić z pamięci i może równoważyć talent oratorski prezydenta Baracka Obamy, doświadczonego profesora prawa konstytucyjnego na uniwersytecie w Chicago. Polonia amerykańska ma za złe prezydentowi Obamie fakt, że pominął on Polaków w przemowie w czasie obchodów bitwy o Francję pod Falaise, oraz że toleruje on niedawne usunięcie ze szkolnych podręczników historii nazwisk zasłużonych w wojnie o niepodległość generałów: Kazimierza Pułaskiego i Tadeusza Kościuszki.

Taktyka Republikanów w USA polega na walce przeciwko drugiej kadencji prezydenta Obamy, pokazując osłabianie gospodarki USA pod jego rządami, oraz walki przeciwko podniesieniu podatków milionerów i miliarderów w sytuacji, kiedy ludzie o milionowych dochodach rocznych płacą podatki mniejsze niż ich sekretarki.

Czy naprawdę uda się Gingrichowi, przyszłość pokaże. Na razie już rozgłasza on, że jego sekretarzem stanu, na wypadek jego zwycięstwa w wyborach, byłby były ambasador USA przy ONZ John Bolton, znany „aparatczyk” osi USA-Izrael i zwolennik wojny nuklearnej przeciwko Iranowi. Gingrich-demagog oskarża Amerykanów-Muzułmanów o popieranie terroryzmu przeciwko USA. Dla Gingricha może stanowić zły omen fakt, że ostatnio silna kandydatura na prezydenta USA murzyńskiego biznesmena Caina upadła z powodu oskarżeń ze strony kilku kobiet, o zmuszanie ich do stosunków seksualnych i tym samym zdradzanie jego żony.

Niestety przeszłość Gingricha i jego trzech małżeństw oraz jego trzy zmiany religii też nadają się do kompromitowania go w sprawie zdrad małżeńskich w kampanii jego głównego przeciwnika Matta Romneya, mormona, byłego gubernatora stanu Massachsetts, który ma tą samą żonę od ponad 40 lat.

W dniu 8 grudnia 2011 pojawiają się w prasie USA takie tytuły jak: „Banki przygotowują się do życia po epoce euro”. Są przygotowania w toku do drukowania własnych pieniędzy przez banki centralne państw członkowskich na wypadek gdyby musiały one opuścić unię monetarną strefy euro i powrócić do monety używanej przez te państwa do stycznia 2002, kiedy państwa te zaczęły posługiwać się monetą euro.

Trzeba pamiętać, że toczy się zakulisowa walka w obronie dolara jako światowej waluty rezerwowej. Jak ważna jest rola dolara jako waluty rezerwowej świadczy opinia byłego ministra skarbu USA Jamesa A. Bakera, który twierdzi, że USA byłyby takim samym bankrutem jak Grecja gdyby dolar przestał być walutą rezerwową. Dlatego manipulacje za pomocą tak zwanych „pochodnych pieniądza” używane są skutecznie w obronie dolara przed przejęciem pozycji monety rezerwowej przez euro. Z tego powodu finansiści kontrolujący rynek monetarny świata doprowadzili do tego, że obecnie euro nie jest kandydatem zdolnym do konkurencji przeciwko dolarowi i jego roli jako waluty rezerwowej.

POLSKA KONTRA EURO

Fortuna uśmiechnęła się Polsce, która mimo starań niektórych polityków, nie została przyjęta do unii monetarnej strefy euro. Opinie polityków polskich skrystalizowały się w tej sprawie. Zestaw porównawczych statystyk produktu krajowego brutto (PKB) Polski, Czech, Węgier – państw używających własnego pieniądza – oraz Grecji i Portugalii używających euro w latach 2004-2010 daje obraz w pięciu wersjach:

1. PKB per capita jako procent średniej Unii Europejskiej.

2. Stan bezrobocia.

3. Roczny deficyt jako procent PKB.

4. Dług rządowy jako procent PKB.

5. Roczna inflacja.

Porównania te są korzystne dla Polski i naturalnie poparcie Polaków dla euro spadło do 20% z 38% podczas gdy opozycja przyjęcia euro stanowi 57% według sondaży opinii. Tak to obecnie w prasie w USA wygląda rozgrywka w kampanii wyborczej prezydenta Obamy kontra Gingrich i na arenie europejskiej sytuacja Polski kontra euro.

Autor: Iwo Cyprian Pogonowski
Źródło: Niezależny Serwis Informacyjny


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14 komentarzy

 1. JamiroQ 12.12.2011 09:26

  Od samego początku kryzysu waluty zwanej Euro wiadomo było, że jest ona nie na rękę Stanom Zjednoczonym Izraela i Wielkiej Brytanii. Przy założeniach jej wdrożenia byli zatrudnieni specjaliści amerykańscy (m.in. z Goldman-Sachs). Dzisiejszy kryzys euro oprócz zaniedbań europejskich inżynierów finansowych i sabotażu “specjalistów” to także wynik długofalowych ataków spekulacyjnych. Moim zdaniem jedynie juan może wyjść zwycięsko w konfrontacji z USD, każda inna waluta promująca się na hegemona zniknie w ciągu niespełna dekady.

 2. memento 12.12.2011 19:07

  @JamiroQ, ciężko jest mi zrozumieć Twoją wypowiedź, co wiesz o rynkach finansowych? Mam na myśli to jak działają waluty, skąd wynika ich kurs i dlaczego Euro upada, co to są stopy procentowe, etc.

 3. Taruta 12.12.2011 19:23

  Więc bronimy EURO wykładając pieniądze polskiego podatnika do Międzynarodowego Funduszu Walutowego czyli zbankrutowanym amerykańskim, angielskim, niemieckim i żydowskim bankierom, którzy za nasze pieniądze będą ratować strefę EURO – czy to nie paranoja?!!
  Bankrut pożycza od nas by nam pożyczyć?
  Stąd Radek wspierający Anglików i Amerykanów oraz Donald wspierający Niemców!
  A w kraju geniusze od Tuska zabieraj dopłaty bezrobotnym młodym absolwentom wyższych uczelni do drugiego kierunku a każą nam pracować prawie do śmierci.

 4. Taruta 12.12.2011 19:38
 5. memento 12.12.2011 20:07

  A jakbyś mi tak streścił te artykuły i wyłożył główne tezy i dlaczego są one rozwinięciem wypowiedzi JamiroQ?

 6. Taruta 12.12.2011 20:34

  Zamiast pisać zacznij czytać ze zrozumieniem – nie masz chyba z tym problemów ?
  A jak Ci płaca za pisanie to nie ograniczaj się do monosylab, lecz wypość coś z siebie nikt Cię nie goni możesz przeznaczyć na to nawet tydzień!
  Pozdrawiam

 7. memento 12.12.2011 21:26

  Nie mam z tym problemów. Płacą mi 10/h i sam sobie w zeszyciku zapisuję kiedy pracuję(umowa-zlecenie + 50zł prowizji za przekonanego). Ale w czym sęk? Jestem agresorem, bo zadaję pytania?

 8. fm 12.12.2011 21:41

  Za przekonanego do czego? do twoich wypowiedzi? tez?

 9. memento 13.12.2011 10:13

  Do mainstreamowego punktu widzenia, na ciebie mam osobną umowę o dzieło za 200zł 😀 Eh, kiedy ludzie dorosną…

 10. Taruta 13.12.2011 16:44

  memento – Czy geneza Twojego loginu pochodzi od “Memento mori – pamiętaj o śmierci? Ba jak tak to może Ty jesteś jednym z tych co straszą wpisujących radykalne opinie. Kwota 50 zł za łeb jest ok – to jak żul z bejsbolem!

 11. memento 13.12.2011 17:04

  Chwilowo tylko manipuluję i nakłaniam, po 30 przekonanych awansuje się na stanowisko “potwór pod łóżkiem” i dopiero wtedy można straszyć 😀 Geneza mojego loginu jest całkowicie inna, strzelaj dalej.

 12. Taruta 13.12.2011 18:50

  Trafiony – koniec dyskusji – więcej czytaj, mniej pisz i nie strasz. Pamiętaj że internet to nie kryjówka.

 13. memento 13.12.2011 21:29

  Ale oberwałem – kapitulacja – chyba tak zrobię, bo widzę, że jesteś zaznajomiony z tymi tematami i pewnie lepszych propagandzistów niż ja zjadasz na śniadanie. No nic wypada się znowu przemeldować, bo pewnie masz już moje IP i wyruszyłeś na koniu z mieczem i tarczą 😀

 14. INVESTOR 14.12.2011 02:10

  Herman Cain(murzyński biznesmen)dobrze mówi.
  Wywiad dla “Journal Sentinel”.
  http://www.youtube.com/watch?v=_Vdq2shV-eg
  Dobrzy kandydaci jak Kucinich lub Ron Paul zawsze odpadają i są cenzurowani nawet w CNN.Po aferach z fałszowaniem głósów w ameryce na 2 kadencje George’a Busha. USA będzie korzystać z programu napisanego przez Polskich studentów z wrocławia.Miejmy nadzieję,że amerykanie i tego systemu nie “usprawnią”.Inwestorzy kupując walutę, kupują zaufanie wyciągnięte z przeszłości.Rynek derywat to 600e12$,czyli zakłady hazardowe na wszystko.A PKB świata to zaledwie 65e12$.Tylko 4 banki mają
  95.9% wszystkich derywat.Czy ktoś jeszcze uważa,że praca w wypaczonym kapitaliźmie ma sens?Lepiej niech NBP kupi srebro bo złoto NBP oddał USA.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.