Nowy trybunał ONZ ma zasądzać dług klimatyczny

Opublikowano: 06.11.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Oficjalny projekt tekstu traktatu klimatycznego, który ma być ratyfikowany na wkrótce rozpoczynającym się szczycie klimatycznym ONZ w Paryżu, proponuje ustanowienie globalnego Sądu Najwyższego, który będzie orzekał w kwestiach takich jak “sprawiedliwość klimatyczna”, “finanse klimatu”, “transfer technologii”, oraz “długu klimatycznego.”

Na stronie 19, 34-stronicowego dokumentu, znajduje się wezwanie do utworzenia Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości Klimatu. Tekst, który w dużym stopniu nie jest jeszcze ostateczną wersją, brzmi: “Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości Klimatu zostaje ustanowiony w celu rozstrzygania przypadków nieprzestrzegania zobowiązań krajów rozwiniętych dotyczących łagodzenia skutków, adaptacji, finansowania, rozwoju i transferu technologii, budowania potencjału i przejrzystości działań oraz wsparcia (…).”

Po wszystkich światowych mediach, które codzienne bombardują nas informacjami o rosnącej skali rzekomych zagrożeń i katastrof spowodowanych przez globalne ocieplenie, można by się spodziewać, że wspomną o planowanym ekologicznym systemie sądowym dla naszej planety. Mimo, iż tekst ukazał się 20 października, w głównych mediach panuje całkowite milczenie na temat tego rewolucyjnego tworu. Jedyni, którzy o tym wspominają, to krytycy klimatyczni, którzy odrzucają apokaliptyczne przepowiednie wielomiliardowego lobby globalnego ocieplenia.

Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ