Nowy premier bojkotuje krytykujące go media

Opublikowano: 07.12.2023 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1652

Robert Fico, nowy słowacki premier, ogłosił, że nie będzie rozmawiał z przedstawicielami krytykujących go mediów.

Jego zdaniem, stacja telewizyjna Markiza TV, największa słowacka gazeta „SME”, portal Aktuality.sk i niezależny „DenikN” nie informują opinii publicznej zgodnie z prawdą o sprawach dotyczących jego samego i jego partii.

Fico sformował rząd wspólnie z nacjonalistami ze Słowackiej Partii Narodowej oraz ugrupowaniem Hlas byłego premiera – Piotra Pellegriniego.

Początkowo w ogóle zamierzał zablokować wejście na rządowe konferencje prasowe dziennikarzom czterech wspomnianych redakcji, ale ostatecznie okazało się, że dziennikarze ci nie mają zakazu wejścia na oficjalne konferencje, jednak premier Fico ani nikt z rządu nie będzie z nimi rozmawiał.

Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.