Nowe sankcje „Facebooka” dla „Wolnych Mediów”

Opublikowano: 07.07.2020 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6508

„Facebook” wymyśla coraz to nowe sankcje dla „Wolnych Mediów”. Najpierw obcięli nam zasięgi, potem zablokowali profilowi „Wolnych Mediów” publikowania wpisów w założonej przeze mnie grupie „Klub Wolnych Mediów” (sankcja dotyczy wszystkich grup na FB, ale komunikat brzmi tak, jakby admin grupy – czyli ja – zablokował WM), a obecnie taki komunikat mi wyświetlają w zakładce „powiadomienia”:

„Nie możesz teraz skorzystać z tej funkcji. Ograniczamy liczbę publikowanych postów, dodawanych komentarzy i innych działań podejmowanych w danym okresie czasu, aby chronić społeczność przed spamem. Możesz spróbować później. Dowiedz się więcej. Jeżeli uważasz, że nie jest to sprzeczne z naszymi Standardami społeczności, powiadom nas o tym.”

Dodam, że prawie wcale nie korzystam z komunikatora, a „powiadomienia” odwiedzam tylko po to, by kliknąć, że wszystkie przeczytałem, bo mnie irytują te cyferki ile jest nieprzeczytanych (sam bym to zablokował te niechciane wiadomości, jakby się dało), więc nie jest to żadne ograniczanie wysyłania ludziom przeze mnie wiadomości i komentarzy na innych stronach, bo nie korzystam z tych funkcji.

Rzadko komentuję, rzadko używam komunikatora i nie udzielam się na stronach innych użytkowników. Wpisy „Wolnych Mediów” dodaję tylko na profilu „Wolnych Mediów” (a wcześniej także w grupie „Klub Wolnych Mediów”). Najprawdopodobniej za jakiś czas zbanują profil „Wolnych Mediów”, bo inni użytkownicy za często linkują do „Wolnych Mediów” – najczęściej do krytyki Billa Gatesa, na punkcie którego „Facebook” jest przewrażliwiony.

Kiedy ogłoszono stan epidemii z jakiegoś nieznanego powodu odblokowali zasięgi „Wolnym Mediom”. Po 3 krytycznych wpisach ws. Billa i Melindy Gatesów, znów zablokowali zasięgi. Potem wprowadzili sankcje zakazu tworzenia wpisów przez „Wolne Media” w grupie „Klub Wolnych Mediów”, a teraz wymyślili karę za nadużywanie funkcji, z których nigdy nie korzystałem (pewnie cenzorom z „Facebooka” nie mieści się to w głowie, że ktoś może nie chcieć komentować na cudzych profilach i używać komunikatora).

Oczywiście, złożyłem odwołanie, ale to ściema i wiadomo będzie jaka będzie odpowiedź – że oni mają rację a ja spamuję na cudzych profilach, których nigdy nie odwiedzam (bo nie mam na to czasu i ochoty).

Na profilu na „Facebooku” mi nie zależy. Udzielam się tylko z szacunku dla dużej grupy użytkowników obserwujących profil. Płakać po nim nie będę a nawet poczuję ulgę, bo „Facebook” muli strasznie i zżera dużo więcej czasu niż „Twitter”, „VKontakte” czy „Minds”.

Użytkowników „Facebooka” zachęcam do migracji na „Mindsa”, którego stworzyli uciekinierzy z „Facebooka”, oraz zaproszenie na niego swoich znajomych.

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 29, średnia ocena: 4,62 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Może warto rozważyć ekspansję na inne platformy – np tik tok ?

no i inna sprawa że np ja jako użytkownik zapodaję na różnych grupach linki do WM tak czy inaczej… Można od czasu do czasu zapodać komunikat globalny do userów – “zapodaj link do artykułu” na yt mówią wprost – lajkuj. To był by taki nasz sposób “lajkowania” – rozpowszechnianie.

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

A nie mówiłam? W komentarzu do poprzedniego artykułu w tym temacie. Ryjbuk to narzędzie władzy totalitarnej, powinno się go skasować , że też ludzka naiwna próżność bierze górę nad prawem do prywatności i dysponowaniem informacjami na swój temat…. Oczywiście dopóki te informacje nie dotyczą “pewnych” osób, wydarzeń, zagadnień uznanych za nieodpowiednie i szkodliwe… Z drugiej strony to trochę śmieszne, że WM stanowią aż takie zagrożenie, jako piewcy teorii spiskowych powinni być jak dotychczas uważani za niegroźnych wariatów, skąd ta zmiana?

Henryk Sclaveni
Użytkownik
Henryk Sclaveni

W pierwszej kolejnosci powinienes im napisac, ze najpierw niech sie naucza pisac po polsku, a potem niech sie biora za cenzure. Wyrazenie “okres czasu” to czysty pleonazm.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

A olać ten Facebook. Dwa lat minęły, jak usunąłem konto na fejsie. Mój dzień zaczynał się właśnie od Facebooka. Kończył na Facebooku. Naprawdę jestem teraz szczęśliwszy. To tak jakby wyjść z nałogu.

woma123
Użytkownik
woma123

HI

A ja nigdy nie miałem konta na FB, ani żadnym innym portalu społecznościowym. Dzień zaczynam od informacji (również z WM) a kończę na artykułach popularno-naukowych (kwantowo itp). Dzięki temu nigdy nie wpadłem w tego typu nałóg!

DuDuS

beth
Użytkownik
beth

w mojej ocenie skargi na portal, który stosuje mega cenzurę jest naprawdę zbędne.
Wszem i wobec wiadomo, że są inne portale choćby n/w

https://vk.com/id500922463

tojazenn
Użytkownik
tojazenn

co to jest ten fejs-zbuk?

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Stanley znowu blyszczy i dalej czytac nie potrafi.
Zachecasz do inej platfory przeciez pisze autor ze zacheca do midsa a tik tok jest chinski a tam wieksza cenzura.

poray
Użytkownik

Nam jako wydawnictwu (PraŹródła) też od lata obcinają zasięgi.
wydaje nam się że zaczęli tak robić z chwilą gdy zaczęliśmy płacić za kampanie marketingowe na FB. Widać starają się teraz na nas wymusić ciągle płacenie – taki mafijny haracz czyli zwykłe praktyki monopolistyczne.
Z drugiej strony polecam opinie W. Szewko : “Teraz Facebook usunął stronę kanału irańskiej angielskojęzycznej Press TV. Ostatnie tygodnie kończą chyba FB jako medium “społecznościowe”

Media społecznościowe nigdy nie były społecznościowe, podobnie jak internet nie miał być dla ludzi tylko dla MARKETINGU, KORZYŚCI I ZYSKU. To oczywiste. Z tym że teraz działania koncernów stojących za tymi mediami staje się bardziej wyrazista – cenzurowanie, ściąganie stron niewygodnych doktrynalnie, ograniczanie zasięgów. To elementy walki gospodarczej i politycznej, element inżynierii społecznej i kontroli, … ale tego chyba nie muszą na tym forum nikomu tłumaczyć.

zxcv
Użytkownik
zxcv

@poray

Lepiej bym tego nie ujął

poray
Użytkownik

Z nowinek w temacie cenzury
Zwykle z wybranych portali informacyjnych (chodzi tu o media drugiego obiegu), korzystam z zakładek
Jakież było moje zdziwienie, gdy chciałem na niektóre portale wejść przez przeglądarkę google:
– niektóre tytuły artykułów z tych portali w ogóle nie są rejestrowane, przeglądarka pokazuje podobne w brzmieniu tytułu ale pochodzące z mediów mainstreamowych
– strony niektórych portali nie znajdują się na pierwszym miejscu, lecz na bardziej odległych. Rekordzistom była strona STOP NOP, którą znalazłem dopiero na drugiej stronie przeglądarki
– co szczególne, zanim w końcu odnajdzie się portal (to dla cierpliwych, a jak wiadomo przeciętny obywatel nie wykazuje się cierpliwością w poszukiwaniach internetowych, jeśli nie ma tego na pierwszych odsłonach przeglądarki), którego się poszukiwało przed odpowiednim linkiem znajduje się od kilku do kilkunastu linków odsyłających do linków i materiałów mediów mainstreamowych krytykujących portal, którego szukamy

Zatem pozycjonowanie przeglądarek włączono do działań cenzorskich. Wiadomo jak czegoś nie ma na pierwszej stronie to nie istnieje. W ten sposób izoluje się informacyjnie grupy opozycyjne i co najważniejsze utrudnia ludziom, którzy dotąd czerpali tylko z mediów pierwszego obiegu dostęp do informacji mediów drugoobiegowych.

Matylda
Użytkownik
Matylda

Ostatnio zapisałam się do mewe – uff, jakie przyjemne uczucie jak fb z 2008 – bez algorytmów wiedzących lepiej. Jak powiew bryzy :-)