Nie było śledztwa ws. wybuchu granatnika w Komendzie Głównej Policji

Opublikowano: 04.01.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2606

Sprawa wysadzenia granatnika w Komendzie Głównej Policji w Warszawie i fakt, że nikt za to nie odpowiedział, urosły do rangi internetowego mema. Tymczasem kontrola wykazała, że badaniem tej sprawy rzeczywiście nikt się nie zajął.

14 grudnia 2022 r. o godz. 07:50 w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji miał miejsce wybuch. Początkowo mówiono opinii publicznej, że doszło do wypadku podczas prac remontowych. W rzeczywistości jednak, według tego, jak wówczas relacjonowano sprawę, to ówczesny generał Jarosław Szymczyk miał odpalić w budynku granatnik, sądząc, że to głośnik. Sprzęt pochodził z Ukrainy i był „prezentem”. Szokującym był fakt, że granatnik nie został sprawdzony podczas kontroli granicznej.

Choć od tego czasu sprawa wysadzenia części Komendy Głównej w Warszawie nieustannie powraca w mediach, to do tej pory nie poczyniono żadnych ustaleń w tej sprawie. Fakt, że generał policji zdetonował na komendzie granatnik, nie poniósł za to żadnych konsekwencji i jeszcze długo sprawował urząd, urósł nawet do rangi mema internetowego.

Teraz w końcu, po zmianie władzy, MSWiA pod kierownictwem nowego szefa Marcina Kierwińskiego zleciło zbadanie incydentu, do jakiego doszło w grudniu 2022 roku.

Pierwsze ustalenia w sprawie są szokujące. Okazuje się, jak podaje TVN24, że Policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych i ministerialne Biuro Nadzoru Wewnętrznego w ogóle nie zajęły się sprawą. „Jakby nigdy o tym najgłośniejszym wydarzeniu w historii polskiej policji się nie dowiedziały. To szokujące” – powiedział dziennikarzom TVN24 jeden z pracowników MSWiA.

Teraz zbadanie sprawy ma się stać jednym z priorytetów resortu.

Autorstwo: SG
Na podstawie: RMF FM
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Katana 04.01.2024 12:23

  No tak… Teraz mam być zszokowany… tym o czym od początku wiedziałem – jak pogrywają z ludźmi.

 2. LichoNiespi 04.01.2024 14:26

  A komendant jest na emeryturze z wielkom kasom i ma wszystko w dupie bo wie ze nikt jego nie ruszy.

 3. Katana 04.01.2024 14:45

  Jasne, że ma na to wywalone…
  Już lepiej by nie “szokowali” tymi oknami Overtona… Tylko pokazują swoją bezkarność i bezczelność… Co zresztą jest bzdurą bo już w tym momencie (i wcześniej) jest taki karany pomijając to, że wszyscy na tym tracą.
  To jest zgorszenie – grzech istotny, który nie zostaje przebaczony – w takich okolicznościach. Gdzie są przełożeni i czemu robią sobie kozła ofiarnego z policmajstra (bo teraz to oni są bardziej winni).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.